Brak zasiegu tylko jednej sieci internetowej

Witam, jakiś czas temu mój kuzyn miał problem z internetem, jego komputer nie miał karty wifi, a nie było możliwości poprowadzenia kabla.  Dlatego zakpiłem mu malutki modem to odbierania wifi i działało wszytko ładnie pięknie, lecz w pewnym momencie przestał łapać zasięg, tylko tej konkretnej sieci reszta ma widoczny zasięg, lecz nie ma możliwości połącznia bo chronione są one hasłem.(więc nie da rady sprawdzić czy działają inne sieci). Dodam jeszcze ,że komórka nie ma problemów z połączniem się, a niedawno był zmieniany system z windows7 na 8 i odrazu aktualizowny na 8.1 gdzie wifi jeszcze parę dni działało.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Jakie urządzenie się łączy do tej sieci? Na jakim kanale jest Wifi, które ma problem z połączeniem?

Z urządzeniem potrafi się połączyć Samsung Galaxy Core + i 2 inne komórki oparte o androida łapią full zasięg . Kanału nie jestem wstanie srawdzić bo to nie umnie tylko u kuzyna.Jak kiedyś będę to napisze. Lecz to raczej nie jest przyczyną ponieważ wcześniej łąpało a nic ani ja ani kuzyn nie kombinowaliśmy, w pobliżu nie ma żadnej nowej sieci wifi, Router to Tp-link

Niech kuzyn zainstaluje z Google Play Wifi Analyzer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer) i sprawdzi jaki kanał… Niektórze urządzenia wifi (iPhone, karty wifi przeznaczone też na rynek USA) nie lubią kanałów powyżej 11. AP może mieć np. ustawione, że sam sobie dobiera kanał i zmienił na jakiś wysoki.

Witam, aktualizacja informacji, okazało się ,że kuzyn podał złe informacje wifi wogóle nie jest wyświetlane na liście na komputerze.