Brak zasięgu wifi

Od dwóch dni mój laptop nie łapie zasięgu routera. Przez jakieś 2 lata laptop zawsze miał internet. Wifi spokojnie łapało zasięg w domu, a ostatnio po tym jak usunąłem avirę, zainstalowałem avasta, usunąłem comodo firewall i z powrotem go zainstalowałem, następnie usunąłem avasta i wgrałem avirę. Trochę pogmatwane, ale byłem niezdecydowany.

Co może być przyczyną tego właśnie, że nagle laptop stracił zasięg routera…

System to? Karta sieciowa jest w ogóle wykrywana w menadżerze urządzeń?

Windows XP. Tzn. to wygląda tak, że w prawym dolnym rogu ekranu mam ikonę wifi, która pokazuje, że zasięg wifi jest doskonały albo bardzo dobry. Mam zazwyczaj 3, 4 kreski. Zawsze było 5 tylko właśnie ostatnio coś się stało i nie wiem co. Dodam, że jak zbliżę się do routera to internet normalnie działa. Jednak zawsze laptopa od routera dzielił krótki korytarz i dwie cienkie ściany, a internet śmigał. Nie mam pojęcia co się stało.

No ale to teraz są 3-4 kreski i nie chce się połączyć?

Teraz są dwie, a jakość sygnału - dobra.

Dodane 13.04.2011 (Śr) 23:57

Chyba sobie poradziłem. Mówię chyba, bo nie jestem pewien czy to nie jest złośliwość rzeczy martwych. Niby teraz internet jest. I wydaje się, że wszystko będzie ok, a jutro się okaże, że nie. Przeinstalowałem kartę sieciową i na razie wygląda na to, że internet działa i jest tak jak było.

Mimo wszystko mam pytanie. Ten problem z internetem pojawił się, jak wspomniałem wcześniej, po instalacji, usunięciu i ponownej instalacji aviry i w międzyczasie instalacji i usunięciu avasta (chciałem sobie go sprawdzić), oraz przeinstalowaniu comodo firewall. W jaki sposób mogło to wpłynąć na działanie internetu?

Dodane 14.04.2011 (Cz) 10:46

Niestety, tak jak myślałem. Internetu nadal nie ma. Zasięg wifi jest w granicach dwóch, trzech kresek.

Ponownie zwracam się z prośbą o pomoc.

Zasięg 2-3 kreski, ale co się dzieje po kliknięciu na Połącz? Bo wciąż nie wiemy…

Nie muszę klikać połącz. Jestem połączony i dlatego dziwi mnie to, że nie ma internetu. Na stacjonarnym jest, a na laptopie nie. Mam w domu router jak mówiłem. I do routera jest wpięty kabel od internetu, i stacjonarny, tak jak ma być. Laptop ma dostęp do internetu dzięki temu routerowi właśnie. Okienko karty sieciowej pokazuje mi listę dostępnych sieci. Widzę swoją. Jestem do niej podłączony. Zasięg w laptopie, na ikonce karty sieciowej, w prawym dolnym rogu ekranu, pokazuje mi 2, 3 czasem 4 kreski. Na 5 możliwych i zawsze było 5. Gdy włączam przeglądarkę i wchodzę dajmy na to na www.google.pl, strona się ładuje i ładuje. W końcu pojawia mi się ‘błąd 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET) Nieznany błąd’. Czasem jest też ‘błąd 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): nie można znaleźć serwera’ albo ‘przekroczono limit czasu połączenia’.

cmd -> ipconfig /flushdns

Przeczyść system -> wyczyść rejestr, tempy, etc.

Zakładam, że ruter resetowałeś.

Ewentualnie jeszcze reinstal driverów karty sieciowej (usunięcie obecnych, przeczyszczenie ccleanerem i instalacja świeżych).

Router nie był resetowany. Zrobiłem jak mi poleciłeś, ale nic nie pomogło…

Masz możliwość sprawdzić połączenie na innym sprzęcie?

sprawdzałem na komórce z wifi. Telefon widział sieć, ale nie mógł się z nią połączyć. Być może to są jakieś zakłócenia (sąsiad pode mną coś zmajstrował) bo jak zbliżyłem się laptopem do routera to internet się pojawił. Jak z powrotem wróciłem na miejsce znów zniknął, ale karta sieciowa wykrywała połączenie i były te 2-3 kreski.

Teraz ruter już zrestartowany?

Przestaw może na inny kanał transmisje. Jaki to ruter?

teraz to w ogóle mam problem kartą sieciową. W menedżerze urządzeń kontroler sieci jest z żółtym znakiem zapytania. Router linksys wrt54gc. Jak zresetować router? I jak przestawić na inny kanał?

Dodane 16.04.2011 (So) 12:31

już z kartą sieciową nie ma problemu. I o dziwo nie ma problemu z oprogramowaniem wifi. Wcześniej gdy chciałem się połączyć ze swoją siecią pokazywał się jakiś wewnętrzny błąd bazy danych, ale teraz się połączyło bez problemu. Sprawdzę teraz czy nadal jest problem z internetem.

Dodane 16.04.2011 (So) 12:44

niestety nadal nie ma. W takim razie jak zresetować router i przestawić na inny kanał? Może faktycznie to pomoże.

Wyłącz a nastepnie włącz ruter.

Co do przestawienia kanału -> nie wiem gdzie tego szukać w linksysie.

No to tak robiłem ze dwa razy. nic nie pomogło. Na routerze jest przycisk reset, ale nie wiem dokładnie co on robi. Czy zresetuje mi wszystkie dane i będę musiał wpisywać od początku te wszystkie mac adresy itp? Najpierw spróbuję zmienić kanał, może to coś pomoże.

Dodane 16.04.2011 (So) 20:14

Zresetowałem router, tym właśnie przyciskiem i na nowo go skonfigurowałem. Wygląda na to, że chyba wszystko jest ok, jeśli nie, to trudno, kupię nowy router. Jednak myślę, że wszystko już jest dobrze.

Dziękuję bardzo za pomoc.