Brak zasilania-karta graficzna

Witam!

Przejdę od razu do problemu:

Gdy siedziałem przed komputerem nagle wyskoczył komunikat o braku mocy dla karty graficznej,po 5 sekundach monitor zgasł,włączył się i zgasł nie włączając się ponownie.

Postanowiłem że wyłączę ręcznie komputer,po sprawdzeniu karty graficznej z zewnątrz okazało się że jest bardzo gorąca.

Boję się włączyć komputer ponownie,teraz piszę na laptopie.

Czy czeka mnie wymiana zasilacza?

Obecny zasilacz : Deer DR-8400BTX 400W (Czarna lista zasilaczy)

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT 512MB

Czekam na informacje.

Dziękuję i pozdrawiam

RPS

Dla kart graficznych temperatury 50-60C to norma, jeżeli była jeszcze cieplejsza, to upewnij się czy nie zaciął się wiatraczek, czy kabel zasilający nie jest uszkodzony…

Jak nie pomoże to musisz wymienić zasilacz, widocznie ten już pada i nie radzi sobie nawet ze starą grafiką.

Brak pasty termo przewodzącej = 75*C w Idle

jeżeli wiatraczek by się zaciął to pojawiłby się komunikat o temperaturze a nie o zasilaniu…

kabelki są okej

zasilacz i tak trzeba wymienić bo w końcu się rozleci

A więc czeka mnie wymiana zasilacza i pasty.

Dzięki za pomoc

Wymien ten zasilacz, on Ci juz nie podaje pradu w odpowiedniej mocy, sam mam taki i wiem…

Ten zasilacz spalic sie nie chce ale za to podaje za malo pradu, przez co moze ci uwalic grafike

Oczywiście, że zasilacz do wymiany…

Zasilacz do wymiany ciesz się i skacz z radości że się nie spalił i nie pociągnął za sobą reszty części

Choć w zasadzie to zacznij skakać dopiero po wymianie gdyż nie wiadomo czy już tego nie zrobił :wink:

Tylko kup tym razem markowy zasilacz :slight_smile: Tani markowy na dłużej np link lub link

Ewentualnie tańszy Tacens 350w lub znalazłem uzywanego bequieta ale to ostateczność raczej nie pchał bym się w używki ;]