Brak zewnetrznego dysku USB w Viście

Witam. Mam taki głupi problem. Niedawno wymieniłem płytę główną i nie ogarniam jeszcze do końca ustawien jej biosu, a na 99% jestem pewien ze to w tym tkwi przyczyna. Problem wygląda tak, mam dysk zewnętrzny podłączony do usb, ale po włączeniu nie pojawia się on w systemie chociaz Vista wydaj przy tym z siebie wszystkie odgłosy towarzyszące podłączaniu i odłączaniu urządzenia :wink: - niema go ani w moim komputerze ani w oknie zarządzania dyskami. Na poczatq był widziany przez Viste zupełnie normalnie ale musiałem coś poprzestawiać w biosie kiedy okazało się ze komp nie może zbootowac się z prawidłowego dysku jeśli przy uruchomieniu włączony jest ten dysk zewnętrzny. Sam dysk jest na pewno sprawny i widoczny z poziomu biosu. Moja płyta to Asus P5Ql-e, jesli jakas mądra głowa wie co i jak powinienem skonfigurować to bardzo proszę o podzielenie się tą wiedzą :smiley:

Edit:

Po dokładniejszym zbadaniu sprawy stwierdziłem ze problemem nie jest konfiguracja biosu ale niestety jednak kochana Vista :expressionless: Jedynym rozwiązaniem jakie udało mi się znaleźć miało być usuniecie jakiegoś pliku systemowego, u mnie niestety nic to nie dało. Może w tym przypadku ktoś będzie już mógł coś poradzić?