Brak zmiennego ip - dane komórkowe, telefon

A naprawdę nie da się jakoś zmienić tego Ip samemu? Jakoś wpisując 192.168.0.1 w przeglądarce zalogować się tam i coś zrobić (router tp link)

Adres IP zmienia gdy nie ma połączenia z BTS (nadajnikiem), może zmieniać przy zmianie LTE, LTE+ na 3G, 2G. Aby telefon stracił połączenie z nadajnikiem trzeba go wyłączyć i włączyć lub użyć w telefonie trybu samolotowego, który zostawia wszystko włączone oprócz sieci komórkowej, wifi i bluetooth.

1 polubienie

A to co napisałem wyżej?

Konkretnie co? Bo już ci wytłumaczyłem przecież jak zmienić IP na telefonie, a to co pytasz o 192.168.0.1to jakbyś miał mały router zwany hotspotem lub zwykły router z LTE, ale w większości routerów Huawei też trzeba z prądu wyłączyć, żeby zmienił IP, w Asusach model 4G-AC66u (wycowany ze sprzedaży), zastąpiony nowszym 4G-AC68U wystarczy w menu odpowienim dać rozłącz i połącz, a to dlatego, że asus rozłącz traktuje jednoznacznie z rozłączeniem sygnału z nadajnikiem, a nie tylko rozłączenie z punktem APN.

1 polubienie

Ja mam router tp link, czyli nie da się tam zmienić adresu ip?

Jaki model masz tego routera?

TL-WR841N Taki

Ten router to tzw xDSL do klabówek i sieci lokalnej bo nie ma wbudowanego LTE modemu.

Czyli nic się nie da zrobić nawet w tych ustawieniach?

A jak chcesz odpalić LTE na urządzeniu, które go nie obsługuje?? Ty w ogóle rozumiesz co ja pisze??

Ja mówię BEZ UŻYWANIA telefonu…

Co bez używania telefonu? Router TP-Linka nie ma wbudowanego modemu LTE i nie obsługuje takowych nawet po USB, więc nic nie zrobisż za jego pomocą.

@anon2257444
@MatX1
@bachus
Dzisiaj jak zrestartowałem telefon to mi coś nie zmieniło tego ip, zrobiłem to drugi raz i to samo, ip jest takie same (dane komórkowe) ktoś wie o co chodzi?

Wyjaśnij na czym polega problem?

No mówię IP się nie zmienia.
Jestem powiedzmy na stronie moj-ip.pl (czy tam innej do sprawdzania ip) i patrzę, że jest jakieś ip odświeżam stronę żeby upewnić się czy jest ono aktualne. Po zamknięciu przeglądarki i uruchomieniu ponownie telefonu adres Ip się nie zmienia odświeżam oczywiście jeszcze raz stronę w przeglądarce żeby tego się dowiedzieć, z trybem samolotowym to samo.
@MatX1

No dobra, ale przecież nikt nie powiedział, że IP MUSI się zmienić, prawda?

Ale przedtem się zmieniało :smiley: , więc teraz też by mogło.

Zalecane jest po wyłączeniu odczekanie 2-3 minuty, aby wylogowało nas ze stacji bazowej, z tego tez powodu taki Asus 4G-AC68U w trybie mobilnej sieci odpala się 3 minuty.

OKej.

Jak zmienia się tobie to IP po 3 minutach?? :slight_smile: