Brak zmiennego ip - dane komórkowe, telefon

(Skoczix) #21

A naprawdę nie da się jakoś zmienić tego Ip samemu? Jakoś wpisując 192.168.0.1 w przeglądarce zalogować się tam i coś zrobić (router tp link)

(garoz666) #22

Adres IP zmienia gdy nie ma połączenia z BTS (nadajnikiem), może zmieniać przy zmianie LTE, LTE+ na 3G, 2G. Aby telefon stracił połączenie z nadajnikiem trzeba go wyłączyć i włączyć lub użyć w telefonie trybu samolotowego, który zostawia wszystko włączone oprócz sieci komórkowej, wifi i bluetooth.

(Skoczix) #23

A to co napisałem wyżej?

(garoz666) #24

Konkretnie co? Bo już ci wytłumaczyłem przecież jak zmienić IP na telefonie, a to co pytasz o 192.168.0.1to jakbyś miał mały router zwany hotspotem lub zwykły router z LTE, ale w większości routerów Huawei też trzeba z prądu wyłączyć, żeby zmienił IP, w Asusach model 4G-AC66u (wycowany ze sprzedaży), zastąpiony nowszym 4G-AC68U wystarczy w menu odpowienim dać rozłącz i połącz, a to dlatego, że asus rozłącz traktuje jednoznacznie z rozłączeniem sygnału z nadajnikiem, a nie tylko rozłączenie z punktem APN.

(Skoczix) #25

Ja mam router tp link, czyli nie da się tam zmienić adresu ip?

(garoz666) #26

Jaki model masz tego routera?

(Skoczix) #27

TL-WR841N Taki

(garoz666) #28

Ten router to tzw xDSL do klabówek i sieci lokalnej bo nie ma wbudowanego LTE modemu.

(Skoczix) #29

Czyli nic się nie da zrobić nawet w tych ustawieniach?

(garoz666) #30

A jak chcesz odpalić LTE na urządzeniu, które go nie obsługuje?? Ty w ogóle rozumiesz co ja pisze??

(Skoczix) #31

Ja mówię BEZ UŻYWANIA telefonu…

(garoz666) #32

Co bez używania telefonu? Router TP-Linka nie ma wbudowanego modemu LTE i nie obsługuje takowych nawet po USB, więc nic nie zrobisż za jego pomocą.