Brak zmiennego ip - dane komórkowe, telefon

Hej,
Moje ip działa niepoprawnie, nie zmienia się ono czy to przez refresh strony czy to przez wyłączenie po czym włączenie na nowo danych komórkowych i refresh strony, ip jest cały czas takie same, chodzi oczywiście o internet mobilny w telefonie dane komórkowe dane pakietowe jak kto woli, da się temu zaradzić? Strona na które to sprawdzałem to moj-ip.pl oglądałem u kogoś filmik i on jak odświeżył stronkę czy to wyłączył i włączył dane na nowo i wtedy odświeżył stronę miał inną końcówkę ip a ja mam takie same, ktoś mi powie o co chodzi i czemu jemu się zmienia a mi nie?

Dlaczego tak twierdzisz? Nikt Ci nie gwarantuje, że IP się zmieni.
Spróbuj zmienić technologię z LTE na 3G i z powrotem w menu telefonu, prawdopodobnie IP się zmieni.

1 polubienie

IP w telefoni komórkowej zmienia się wtedy gdy odłączymy się od stacji bazowej. Czyli po wyłączeniu i włączeniu smartfona. Lub jak kolega wyżej przy zmianie standardu. Zmieniając z LTE na 3G Only musi na nowo znaleźć stację bazową i pobrac IP, to samo po wyłączeniu i włączeniu smartfona czy routera z modemem 3G/LTE.

1 polubienie

Czyli wystarczy zwykły restart telefonu żeby ip się zmieniło?

Może tak, może nie, gwarancji nie ma, ale prawdopodobieństwo jest spore.
Spróbuj :slight_smile:

Ja tak zauwazyłem na wielu androidowcach i iPhonie. Z routerami Huawei identycznie, ale w takim 4G-AC68U gdzie LTE jest na Broadcomie wystarczy rozłączyć na stronie routera i połączyć i zmienia IP.

Spróbuj z trybem samolotowym.

Po co w ogóle ci to zmienianie IP skoro w komórkach i tak juestes za NAT-em operatora?

Zadziałał reset telefonu.

Po co ci to zmienianie IP na smartfonie??

1 polubienie

Reset?? Przywróciłes ustawienia fabryczne, żeby IP się zmieniło??

1 polubienie

Reset w takim sensie że restart uruchomienie ponownie, po co mi zmiana ip w telefonie to już w osobnym temacie o tym mówiłem, mimo wszystko dziękuję Ci za pomoc, bardzo mi pomogłeś.

A są jeszcze jakieś sposoby na zmianę ip internetu? Takie raczej bez dodatkowych urządzeń *telefonu. Mam internet radiowy może to wam coś powie
A to ip się może powtarzać z telefonu??? W sensie że było powiedzmy jakieś ip tydzień temu i resetowałem telefon z 8 razy i mam te same ip co wtedy, jest to możliwe?

Jedynie VPN lub kontakt z operatorem.

Tak.

1 polubienie

A da się zrobić żeby to ip się nie powtarzało? Mówię o ip internetu

Nie ma takiej możliwości.

A jak mam LTE+ cały czas to by zrobić żeby było cały czas LTE, H+ to wtedy nie może być tego ip co na LTE+ tak?

Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Mam włączone dane pakietowe w telefonie i piszę LTE+ czy jak będzie pisało zwykłe LTE lub coś innego to nie będzie tego adresu IP co z LTE+?

Będzie ten sam adres.

1 polubienie