Brakje mi 3 Gb!

mam 2 partycje ,po 18 Gb,na C:mam rzeczy które mi zajmują 12 GB,a jeśli biorę na właściwości C to mi pokazuje że mam 3 GB wolnego ,zamiast 6? wie ktoś co z tym zrobić ?dzięki

i po co jest przywracanie systemu? musi to być włączone?

Przywracanie systemu. Mój Komputer Prawym przyciskiem myszy>>Własciwości> Znajdz zakładkę przywracanie systemu i wyłącz. Pliki zostaną usunię\te. Po tym włacz spowrotem. :smiley:

Masz tam też opcje zmiejszenia przestrzeni dyskowej na przywracanie. :smiley:

Polecam zmniejszyc równiez rozmiar kosza standardowo zajmuje 10% dysku!! prwym klawiszem na koszu i właściwości ---->pozdro

Moim zdaniem cie oszukali lub jest jeszcze taka mozliwosc ze zabiera ci na partycje :slight_smile: :smiley:

Kolega pisze że ma 2X18 GB więc razem ie 36GB więc 4GB na to co mówisz. :smiley: GB zostaje 4GB bo zapewne ma dysk 40GB. Te 4GB to na to o czym mówisz jest przeznaczone. :smiley:

Możesz jaśniej? :shock:

Sory ale sie pogubiłem… :? Na co te 4Gb są przeznaczone? Na oszustwa? :shock:

4GB na partycje. Do tego producenci biorą 1GB = 1000MB. :smiley:

Dysk 40 GB w rzeczywistości ma około 37 GB

Było o tym tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 809#131809

O tym wiedziałem. Natomiast nie wiem o co chodzi z “4Gb na partycje” Czyli że dysk po spartycjonowaniu jest mniejszy tak? I jaka jest zależność? Im wiecej partycji tym wiecej “znika”?

Tak. :smiley:

Ops… Warto wiedziec/pamietac na przyszłość :? System plików też ma coś do rzeczy? Na NTFS znika mniej niż na FAT czy nie bardzo? (jak już pytam to do końca :wink: )