Brakujące 30 GB na dysku z systemem

Zainstalowałem wczoraj Windowsa 7 na nowym komputerze. Zrobiłem sobie partycję systemową 120 GB. Jak na razie zainstalowałem, oprócz windowsa, Office’a, Photoshopa i aktualizacje systemowe. Wszystkie foldery na dysku C zajmują 19,9 GB (po zaznaczeniu wszystkich i kliknieciu właściwości z PPM).

Ale w Moim Komputerze wyswietla się 71 GB wolnego, czyli zajętych powinno być ok 50GB. Pytanie gdzie się podziało 30 GB? Czy to normalne? Może wina pliku stronicowania? Większość zbędnych punktów przywracania wywaliłem w CCleanerze.

Prosze o pomoc z tym problemem :slight_smile:

Pobierz na wolny dysk ten programik portable bez instalowania. Wypakuj i uruchom. Polski, jest jednym z kilku obsługiwanych języków. http://programy.pl/pobierzprogram,58039 … 32bit.html po uruchomieniu żółtego puzzla exe, kliknij podwójnie na interesujący Ciebie dysk. Wyświetli się wszystko, co na dysku w postaci graficznej i opisowej. Zobaczysz, co tam masz. Co zechcesz, to programik usuwa piorunem. Tylko dokładnie analizuj foldery.

Ściągnąłem i oto screen:

image_id: 5417

winowajcami są chyba pagefile.sys - od pamięci wirtualnej i hiberfil.sys - od hibernacji

można sie ich pozbyc, czy lepiej gdyby były?

Pozbyć to nie tak od razu. pagefile.sys jest niezbędny. inna sprawa to jego wielkość . U mnie to ma 4 GB to przy 4GB RAMu jest wystarczający a ustawione ma na przydzielaj automatycznie. We właściwościach systemu możesz znaleźć jak masz ustawione i dlaczego jest tak duża wielkość. O hiberfil.sys się nie wypowiadam

Mam 16GB RAMU, i ten plik ma też ok 16GB. Czy aż tyle go potrzeba?

Nie potrzeba. W ustawieniach (oknie) Pamięci wirtualnej postaw kropkę na “Rozmiar niestandardowy” i wpisz tam Rozmiary początkowy i maksymalny na 1024. Potem zrestartuj komputer.

Hibernację możesz spokojnie wyłączyć całkowicie, wpisując polecenie _ powercfg -h off _ w oknie Uruchom > Enter i restart komputera.