Brakujące sterowniki w systemie

(Johnnatan) #1

Witam.

Przeglądając menadżera urządzeń znalazłem w zakładce urządzenia systemowe że nie które sterowniki nie są zainstalowane. Oto lista poszczególnych urządzeń:

czasomierz systemowy

czasomierz zdarzeniowy wysokiej precyzji

Intel® 6 Series Chipset Family SMBus Controller - 1C22

Kontroler DMA

Procesor Numeryczny

Programowalny Kontroler Przetrwań

Urządzenie koncentratora firmware Intel® 82802

Pytanie brzmi następująco. Czy bez tych sterowników przeżyje? Gdzie mogę znaleźć te sterowniki?

Support Della nie pokazuje żadnych brakujących sterowników.

Laptop to Dell Vostro 3550. OS Windows 7 Home Premium OA 64-bit

(M Kondratowicz) #2

Ja Mialem podobnie nie miałem do karty graficznej masz http://devid.info/ tu są wszystkie sciagasz program i on ci wszystkie pokazuje Updaty i te których nie masz.

(Johnnatan) #3

Mógłbyś pokrótce wyjaśnić jak to działa? Odpaliłem ale nic się nie dzieje...

(Xparanienormalnyx) #4

Kiedy wy zrozumiecie, że sterowniki do laptopów ściąga się ze trony producenta danego laptopa?

http://www.dell.com/support/drivers/pl/ ... ostro-3550

(Johnnatan) #5

Kiedy ludzie zaczniecie czytać tekst ze zrozumieniem...

(M Kondratowicz) #6

Tam musisz jak ten program wlaczysz to na dole z prawej strony ci tam wyskakuja ze go znalazlo i musisz na ten dymek klikac i ci sie strona pojawi z sterami jakich nie masz lub pokaze ci nowsze;)

(Johnnatan) #7

Nie pomaga. Zainstalowanie DriverMax też.

(rgabrysiak) #8

Cześć

Laptopa miałeś z wgranym systemem czy sam instalowałeś system?

Jeżeli miałeś laptopa z wgranym systemem to wszystkie sterowniki powinny być zainstalowane od początku (chyba że coś usuwałeś).

Jeżeli sam instalowałeś system to pobierz i zainstaluj w pierwszej kolejności sterowniki do chipsetu ze strony którą podał Paranienormalny.

(Johnnatan) #9

System miałem zainstalowany. Strona którą podał kolega odpowiada że nie ma nowszych sterów.

(rgabrysiak) #10

Cześć

Skoro masz już zainstalowane najnowsze sterowniki to znaczy że wszystko jest w porządku.

(Johnnatan) #11

Czyli tam ma być napisane że do urządzenia nie są zainstalowane sterowniki?

(rgabrysiak) #12

Cześć

Tam czyli? Jeżeli system był instalowany fabryczne to powinieneś mieć wszystkie sterowniki zainstalowane (chyba że coś zmieniałeś).

Jeżeli w menadżerze urządzeń nie masz żadnych pozycji oznaczonych żółtym wykrzyknikiem to znaczy że wszystko jest w porzadku.

(Johnnatan) #13

No nic nie ma z żółtym wykrzyknikiem... Więc wszystko jest ok.