Brakujące wtyczki

Proszę o radę jakiej wtyczki brakuje w firefoxie że nie można odtwarzać np plikow filmowych np ze strony tvp.pl nagranego pliku z panoramą czy też telekspresem. zainstalowałem już chyba wszystkie możliwe wtyczki a firefix wypisuje "nieznana wtyczka/application x-mplayer2.

czego może brakować???

jeżeli uruchomię ten sam plik w IE wszystko jest ok

Hej.

Jaką masz wersję FF ? Sprawdzałem te filmy, mi odtwarza normalnie tylko za pomocą okienka Windows Media Playera (wewnątrz strony oczywiście)

Może tu tkwi problem - jaką masz wersję wmp.

Sprawdź też w ustawieniach: opcje -> treść -> typy plików i zobacz jaki odtwarzacz jest wpisany przy formatach plików video.

:slight_smile:

Taki efekt jest często wynikiem wojny między firmami z których każda chce aby używany był jej odtwarzacz multimedialny.

Jeżeli np zainstalujemy QuickTime firmy Apple to program ten zmienia ustawienia przeglądarki firefox tak aby on był głownym odwarzaczem, a dla plików firmy Microsoft gdzie potrzebny jest odtwarzacz WMP proponuje jedynie zainstalowanie wtyczki z której instalacją i tak są kłopoty. Czasami pozytwne rezultaty można osiągnąć dokonując ponownej instalacji Windows Media Player nawet jeśli się ma go już zainstalowanego. Próbowałem kiedyś odinstalować QuickTime. Po deinstalacji pozostało ponad 100 wpisów w rejestrze taki wredny program. Ostatnio spotkać się też można na forum z narzekaniami, że po deinstalacji rożnych kodeków traci się dźwięk i obraz na kompie czyli nie ma powrotu do standardowych ustawień, to prawdziwy skandal. Niektórzy .doradcy’ na forum już się wyspecjalizowali w poradach co należy zmienić w rejestrze aby wrócić do standardowych ustawień. Walka o klienta staje się coraz bardziej bezwzględna, a niektórzy autorzy oprogramowania postępują według zasady: Albo będziesz używał naszego oprogramowania albo będziesz miał kłopoty. Tradycyjne deinstalatory przestają spełniać swoją role. Jedyny program jaki znam do deinstalacji programów w miarę dobrym skutkiem to TotalUninstaler który śledzi wszelkie zmiany podczas instalacji. Należy jedynie uważać aby zarówno instalacji jak i deinstalacji dokonywać z tego programu co jest nieco kłopotliwe.