Brakujący sterownik w windows 8

Kupiłem żonie na gwiazdkę laptopa SONY VAIO (B970, 8GB RAM, Win7 64 bit) w którym oryginalnie był zainstalowany Windows 7. Po pewnym czasie komp zaczął zamulać. W tym samym czasie kończyła się promocja na Windowsa 8 - którego kupiłem jako upgrade do nowego laptopa z win7. Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami Sony i skorzystałem ze specjalnego programu do aktualizacji systemu przewidzianego przez producenta. Wszystko działało do czasu, gdy zdecydowałem się odświeżyć system. Po tym zabiegu zniknęła część sterowników, a jednego z nich nie byłem w stanie zidentyfikować. Jedyna informacja w device manager to taka, iż jest on zlokalizowany w czipsecie HM70. Przeinstalowywanie go, jak i wszystkich innych sterowników nie daje żadnych rezultatów. Postanowiłem więc przeprowadzić czystą instalację win8 - system po prostu nie potrafił znaleźć wymaganego sterownika. Żaden z programów do sterowników również nie widzi brakującego sterownika.

Dodam tylko, że problem nie występuje w Windows 7, ani żadnym innym systemie operacyjnym testowanym na tym laptopie. Czysta instalacja win7 nie pozostawia żadnego brakującego stera. W chwili obecnej używam win7, ale chciałbym w pełni działający i czysty win8 (bez oryginalnych wodotrysków).

Na koniec jeszcze jedno: Sony informuje, że ten laptop SVE1511A1EW jest w pełni kompatybilny z win8.

P.S.

Wątek zamieszczam w dziale dla win8, gdyż problem występuje tylko w tym systemie.

Tutaj są sterowniki do Twojego laptopa na Windows 8: http://www.sony.pl/support/pl/product/S … EW/updates

Zainstaluj te sterowniki: 8UPG_Chipset Driver (Intel) 9.3 - 9.3.0.1021.083: http://www.sony.pl/support/pl/product/S … grade_7827

Okazało się, że Windows 8  źle zainstalował sterownik do Bluetooth - wystarczyło odinstalować go i zainstalować ten przewidziany przez producenta.