Brakuje mi sterowników

witam, kupiłem laptopa hp pavilion dv2419 i po formacie (miałem vistę) zainstalowałem XP. tylko że teraz np. nie działa mi dźwięk… a nie mam żadnych sterowników na CD. w menedżerze urządzeń mam znaki zapytania:

“HP Integrated Module”

“Inne Urządzenia typu mostek PCI”

“Kontroler Magistrali zarządzania systemem”

“Koprocesor”

“Nieznane urządzenie”

“PCI Device”

“Podstawowe urządzenie systemowe” (to ostatnie wyświetla sie 3 razy).

POMOCY! Próbowałem instalować różne sterowniki jakie udało mi się znaleźć w necie ale to nic nie dało… Zainstalowałem EVERESTA i pisze że płytę główną mam Wistron 30B5.

Co to znaczy próbowałeś różne ?

A ze strony producenta laptopa próbowałeś ?

Tam powinieneś wszystko znelezć.

I płytki ze sterownikami Ci nie dali ?

30 sek w google

próbowałem ze strony hp ale nic nie dało, później ściągnąłem coś co znalazłem na forum (niby miało pasować) ale też nie działa…

Złączono Posta : 16.10.2007 (Wto) 15:36

a z laptopem nic nie dostałem, kupowałem go w USA

klopas laptop jest sprzedawany z systemem Vista.

zobacz ile jest sterowników dla XP dla tego laptopa. praktycznie ich nie ma na stronie producenta.

gamnon

popatrz na ten wątek, co prawda dotyczy on innego modelu, ale rady przedstawione tam, na pewno ci się przydadzą w poszukiwaniu sterowników.

najbardziej zależy mi na dżwięku a w tym poście jest tylko że sobie coś tam gdzieś znalazł…

Złączono Posta : 16.10.2007 (Wto) 15:50

dźwięk mam chyba zintegrowany z płyą główną, i wydaje mi się że kilka z tych komunikatów w menedżerze jest też od płyty gł. więc wnioskuje (chyba dobrze)że potrzebuje stery właśnie do płyty…? tylko gdzie je znaleźć?

na stronie hp oraz intel.

zainstalowałem Universal Audio Architecture (UAA) Driver ze strony intela i zniknęło mi PCI Device w menedzęrze ale reszta cały czas nie działa…

http://www.soft32.com/download_183400.html

HP integrated module - bluetooth

kieruj się chipsetem płyty głównej.