Brama, dns, jaki program?

(Pierrtrojanov) #1

witam wszystkich.

mam do was i prośbę i pytanie, otóż: zamierzam sobie kupić router, mam łącze adsl i router puści mi to jako WiFi, i tu właśnie moja prośba, do konfiguracji routera będę potrzebować takie dane jak: Brama, DNS itp itd, zna ktoś jakiś program/stronę itp za pomocą którego to odczytam na podstawie mojego połączenia /adresu IP ?

a może jakiś program, który poda mi bardzo szczegółowe dane na temat mojego połączenia?

(Monczkin) #2

start - uruchom - wpisz polecenie --> cmd - w konsoli wpisz polecenie --> ipconfig /all

(Pierrtrojanov) #3

dziękuje bardzo :slight_smile: można się jakoś odwdzięczyć, jakimś plusem, pochwałą?

=======================

Nie ma potrzeby.

Monczkin.

W takim razie thx :slight_smile:

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 15:23

mam jeszcze pytanie.

czy możliwe jest to że adres IP i brama jest taka sama?

tak mi wychodzi za pomocą tego polecenia wyżej, a Ip mam dynamiczne, czyli za kazdym razem jest inne- tak samo z bramą, czyli po prostu w opcjach routera wybrać będzie trzeba automatycznie?? proszę o odpowiedź

Złączono Posta : 07.09.2007 (Pią) 15:30

ktoś odpowie?

(Skiff) #4

Się tak nie denerwuj. Może być, że będzie tak samo, ale lepiej nigdy tak nie ustawiać. Jeżeli cała konfiguracja IP jest automatyczna to nie będzie z tym żadnego problemu.

Jak będziesz miał wszystkie komputery podłączone do routera a router do internetu to bramą dla komputerów będzie router.

(Pierrtrojanov) #5

tak, konfiguracja IP jest automatyczna , a brama w ustawieniach: domyślna, tzn, ze po zakupie routera po prostu zaznaczam automatycznie?

(Monczkin) #6

Tak. Powinno wszystko skonfigurować się automatycznie. Jeżeli nie, to wtedy możesz na sztywno wprowadzić wartości na poszczególnych kartach sieciowych.

(Pierrtrojanov) #7

ale mam dynamiczne IP, wiec chyba nie wprowadzę..

(Monczkin) #8

Czego panikujesz ??

Nie mówię o ip tylko o ustawieniach w razie kłopotów z komunikacją między komputerami.

Kup, podłącz i korzystaj :slight_smile:

(Pierrtrojanov) #9

ja po prostu chcę podłączyć kabel i "puścić" to jako wifi do mojego laptopa.. a mój usługodawca to MULTIMEDIA (http://www.multimedia.pl)

będzie tylko jeden komp :slight_smile:

(Monczkin) #10

Będzie dobrze.

(Pierrtrojanov) #11

Hehe :slight_smile: ok, to w poniedziałek zrobię przelew, w środe będzie pewnie :] to będę pisać jak coś w tym temacie.

dziękuję wam wszystkim.

Złączono Posta : 12.09.2007 (Sro) 17:16

routera jeszcze nie mam. ewentualnie piątek lub poniedziałek. jakieś komplikacje w firmie. jeżeli będę miał problemy, napiszę w tym topicu.