Branding w Lumia 920 - jakie są różnice

Planuję zakup powyższej Lumii. Na allegro blisko 900 zł ale większość ofert to telefony ‘od operatorów’. Przeważa Orange, widziałem też kilka z Play. No i moje pytanie: Jaka jest różnica między telefonem z brandingiem Orange czy Play a Lumią z normalnego sklepu ? 

Podczas uruchamiania będziesz widział logo operatora, na telefonie będzie soft operatora, jakiś hub lub podobne ale możesz usunąć każdą aplikację. Jeżli nie ma sim lock możesz brać brandowaną, tu nie występują problemy jak na Andku :wink:

Bo kod systemu jest zamknięty, a producent nie zezwala na modyfikację. Branding polega na ogół na domyślnym ustawiieniu strony startowej przeglądarki, ekranie startowym, domyślnych tapetach (czasem dzwonkach), mogą również znajdować się preinstalowane aplikacje.

Kolego a co ma branding do simlocka? Bo z tego co ja wiem to nie ma nic wspólnego. 

Mniej więcej tyle, że często operatorzy zakładają sim lock na brandowane przez siebie słuchawki…

Hahaha .człowieku gdyby simlock był zakladany z brandem to wystarczyło by wgrać soft bez brandu i po simlocku:).Haha tak nie jest. Brandowany soft  to dodatki od operatora w menu ,logo operatora.Ale brand na 100%nie ma nic wspólnego z simlockiem. Kilku krajowych operatorów zrezygnowało z zakładnia simolockow ale nadal jest logo operatora w telefone.

“Hahaha człowieku”, widać, że nie wiesz w tym momencie o czym piszesz. Windows Phone na Noki to nie jest ot tak Sobie zmiana softu na taki bez brandu, tym bardziej Windows Phone 8.

I dalej jak widzę nie wiesz do czego zmierzam…

Dzięki za pomoc. :slight_smile: Czytałem trochę jeszcze o brandingu jakże lubiącej zaśmiecać telefon Orange i rzekomo również przy włączaniu i wyłączaniu jest Orange’owski dzwonek… Ale wierzę w to, że WP8 jest na tyle twardy by Orange nie szpeciło go aż tak bardzo i to tylko plotki. 

Dokładnie nie wiem do czego zmierzasz.Ponieważ posiadma 4 box-y servisowe Twister HWK, NsPro,Setool 3 box,MxKey ,FenixKey.O ile wiesz co to jest.I jak do tej pory simlock nie mial nic wspólnego z brandem operatora.:) 

Ja nie mówię że brand = simlock, zwracałem tylko uwagę autora na to czy dana słuchawka go nie posiada. Bo jest taka szansa, to, że znalazło się to w jednym zdaniu z brandem to przypadek. Ty z jakiegoś powodu wbiłeś Sobie w głowę, że dla mnie brand jest różnoznaczny z Simlock…

No teraz rozumiem kolege:).Przepraszam.:wink:

W WP branding nie przeszkadza. Oprócz logo przy starcie, zakładek które mozesz usunąć znajdziesz np. dodatkowy kolor kafelków - tak jest np. w Orange. W tej sieci dodatkowo są zintegrowane płatności Orange Cash. W przypadku Orange 920tka nie ma simlocka. Na sofcie operatora może być drobny poślizg co do aktualizacji ale to też nie jest reguła. Jeśli jest poślizg to jest on niewielki. W tej kwestii też jest dużo lepiej niż w przypadku Androida :stuck_out_tongue:

Jeszcze raz dzięki za pomoc i zainteresowanie. :smiley: Temat do zamknięcia.