Brandowany smartfon z sieci PLAY LG Swift G

(Ryglice) #1

Witam! :smiley:

Przymierzam sie teraz do zakupu smartfona (mojego pierwszego) LG Swift G i odno艣nie tego mam pare pyta艅:

• czy telefon brandowany z sieci PLAY (bardzo duzo jest ofert na allegro z telefonami brandowanymi w艂a艣nie w tej sieci) jest barzo zasyfiony i czy go bardzo muli ?

• czy przeszkadza w codzienym uzutkowaniu takie brandowanie ?

• czy m贸g艂bym wgrac czystego androida nie trac膮c gwarancji?

• gdzie ewnetualnie m贸g艂bym wgra膰 czystego androida i ile by mnie to kosztowa艂o?

(lordjahu) #2

Niekoniecznie - ma wgrane troch臋 softu od operatora, ale raczej kosmetycznie. Zawsze masz mo偶liwo艣膰 wgrania innego softu - np czystego.聽

Aplikacje od operatora to zwykle 2-3 programy np od Nokii sklep Nokii, od Samsunga sklep Samsunga ...

Tak

W domu, za darmola - poczytaj np o programie Odin :wink:

(Ryglice) #3

No to 艣wietnie :-D聽

Znalaz艂em interesujacy filmik jak wgra膰 czystego androida http://www.youtube.com/watch?v=0OTLf8DCTD0 czy to bezpieczny spos贸b ?

Czy kto艣 go pr贸bowa艂?

(Ryglice) #4

Jeszcze mam jedno bardzo wa偶ne pytanie :-D聽

W przypadku usterki smartfona na gwarancje odsy艂am do PLAY czy do producenta LG ?

(janki111) #5

Wgrywanie r臋cznie softu jest praktycznie bezproblemowe i trudno co艣 popsu膰 (Chyba, 偶e na si艂臋 zainstalujesz soft od innego telefonu :P) - Polecam przeszukanie tego forum聽tego forum聽- s膮 tu wszystkie instrukcje oraz najnowsze romy :slight_smile:

(Ryglice) #6

Ok super dzi臋kuje za link :smiley:

Nurtuje mnie jeszcze pytanie odno艣nie gwarancji PLAY/LG :?

(xander21) #7

Hehe dobre sobie 2-3 aplikacje operatora. Zazwyczaj w ka偶dym telefonie brandowanym jak i nawet producenta, widzia艂em mn贸stwo niepotrzebnych aplikacji. Po 2 a nawet 3 playery, czytniki pdf贸w, tak samo triale "office" i innych 艣mieci, kilka przegl膮darek. Dotego gry triale.Ja od razu przechodz臋 na naprawde czysty soft z forum xda.

(Ryglice) #8

Ale czy tak dzieje sie we wszytki telefonach, 偶e sa tka za艣miecone?

(janki111) #9

Ka偶dy telefon z brandowanym softem jest za艣miecony.

A je艣li chodzi o gwarancj臋 to nie ma problemu najmniejszego - wszak偶e instalujesz oficjalny i oryginalny system. Gwarancja i tak jest w serwisie LG a nie w salonie PLAY i to lepiej do serwisu LG si臋 uda膰 na gwarancj臋 w razie jakiej艣 usterki. W salonie PLAYmog膮 dodatkowo przeci膮gn膮膰 czas, bo oni i tak to wy艣l膮 do LG.聽

Mi艂ej zabawy :slight_smile: