Brave - problem z tvp.vod

Czy można coś zrobić z wykrywaniem blokowania reklam na mobilnym Brave na stronie tvp.vod? Zauważyłem, że pomaga wyłączenie filtru „oficjalne polskie filtry do Adblocka” ale wówczas pojawiają się reklamy i puste pola po zablokowanych na innych stronach. Czy można jakoś edytować ten filtr i dodać jako własny - zewnątrzny?

wyłącz AdBlock’a i polecam Tobie zastosować AdGuard DNS w ustawieniach routera:

Ten AdGuard DNS działa na wszystkich urządzeniach, nawet na smartfonie czy TV :smiley:

Barve nie oferuje opcji wygodnej edycji.

Musiałbyś wrócić na Firefox:

@krystian3w No ale można wyłączyć całkiem, nie? Potem zastosuje się AdGuard DNS i spokój.

I też podobny brak kontroli co AdGuard banuje, części rzeczy absolutnie nie odblokują np. serwerów reklamowych Google jak ich używa odtwarzacz do wykrycia blokady reklam - wtedy trzeba to naprawiać już dodatkiem do przeglądarki (np. przekierowaniem na surogaty skryptów Google, gdy ban na poziomie DNS nie przeszkadza - uBo niby to wisi na przykładzie banu Google w Rosji, wiele plansz naprawia przekierowanie tam na surogat z racji braku fizycznego pliku bez VPN).

Problem w tym, że… nie mam routera. Korzystam jedynie z internetu mobilnego(475GB/mc za 35zł wystarcza w zupełności), a w razie potrzeby udostępniam połączenie na laptopa.

Firefox z dodatkami do odtwarzania w tle, czarnym tłem stron, AdGuardem chyba najlepiej zastąpi Brave choć jest jakby minimalnie wolniejszy.

Nie wiem też dlaczego nie ładuje się onet i wykrywa blokera reklam na meteoblue.com(choć tam reklamy są nieinwazyjne, można wyłączyć blokowanie). Poza tym wszystkie strony na których mi zależy działają.

Widzę, też, że kiepsko na Firefoxie działają strony otwierane ze skrótów na pulpicie. Albo pasek url jest widoczny a nie powinien albo strona scrolluje się bardzo wolno.

W Brave do ustawień wbudowanego adblokera wchodzi się wpisując brave://adblock

Można mieć kilka przeglądarek do różnych zadań :slight_smile:

Lepiej używać jednej do wszystkiego, kilka działających w tle zżera ram itd.

Jak jest coś do wszystkiego, to jest do niczego.

@niktwazny1 Jeśli nie masz routera, to zawsze możesz ustawić DNS w ustawieniach karty sieciowej.

Karta sieciowa na Androidzie?

(Są porady dla fanatyków Android 5–8 z ubogą ocpją edycji połączenia mobilnego).

No tak, WI-FI to nie karta sieci bezprzewodowej, tylko zintegrowana z SoC? Właśnie DNS’a ja (Android 13) też nie mogę zmienić w połączeniu LTE, tylko WI-FI…

Mam na tyle mocny komputer, że nie jest to coś czym się muszę przejmować. Standardem jest obecnie te 16-32GB pamięci. Zużycie paruset MB przez kolejną przeglądarkę nie jest raczej problemem.

Sam używam na co dzień Edge, Vivaldi i Chrome, czasami FF. Każdej do innych zadań. Do tego w Chroma mam nieraz odpalone 5 różnych profili.

Sprawa dotyczy przeglądarki na Androidzie.

Ups… Nie zwróciłem uwagi. No ale to też bez przesady, telefony mają teraz od 8GB wzwyż. Do tego system bardzo dobrze sobie radzi z usypianiem nieaktywnych aplikacji. Przecież nieraz mamy ich odpalonych kilkanaście i nie ma problemu.

Sprawdza się również ustawienie prywatnego dnsa adguarda, który blokuje reklamy w aplikacji tvp vod i innych. Problem w tym, że blokuje również możliwość przejścia z wyszukiwarki google na niektóre strony. Czy jest jakaś możliwość aby Brave był wyjątkiem i nie korzystał z prywatnego dnsa adguarda?