Brązowa Nuta - Czy to prawda?

Dzisiaj obejrzałem Brainiaca ( taki program w stylu pogromców mitów ) i puszczali tam brązową nutę ,podobno gdy ktoś ją usłyszy chce mu się iść do WC w wiadomej sprawie .

Na mnie to nie zadziałało ale w programie tak . Co wy o tym myślicie

Tutaj link : http://brazowa.nuta.patrz.pl/

Ja myśle że to bujda. Ale w pogromcach mitów uznali to za prawdopodobne

moim zdaniem porównywanie pogromców mitów do brainiaca to jak porównanie szczoteczki do zębów z szczotką do wc (nietypowe porównianie :slight_smile: ) moim zdaniem, pogromcy mitów idą w raz z prądem nauki, że tak to ujmę a brainiac to…

co do brązowego dzwięku moim zdaniem bujda

teoretycznie dzwięk ten musiałby mieć taką częstotliwośc jaką mają jelita.

placebo

Pogromcy są trochę lepsi lecz Brainic robi więcej eksperymentów i jest więcej odcinków . Pogromcy są w dni robocze o 19.00 a reszta to powtórki

Tak, ta Brązowa Nuta to prawda. Jednak aby otrzymać satysfakcjonujący wynik, musicie posiadać głośniki które mają bardzo szeroki zakres częstotliwości (takie głośniki kosztują po kilka tysięcy złotych :wink:

Myślę więc, że nie warto bulić kilka tysięcy na głośniki, by sprawdzić, czy ten dźwięk naprawdę powoduje u człowieka niecierpiącą zwłoki potrzebę pójścia do ubikacji na dłużej. :mrgreen:

Na mnie to nie działa :slight_smile: to są same basy… jak wyłączyłem w głośnikach bass to nic słychac nie było

Ponieważ jak włączysz bassy to jest szum , normalnie tej nuty nie słychać

A w Brainiacu to co się stało? Ktoś tam testował, czy tak tylko gadali?

To było tak : Przynieśli ToyToia wsadzili tam Kolesia i głośnik ,puścili nutę i już

no to może naturalnie mu się zachciało :stuck_out_tongue:

Brainiac to kupa bzdur i ma tyle wspólnego z prawdziwymi testami, co ja z disco-polo.

W Pogromcach Mitów Adam zaczął się źle czuć, nic poza tym. Dlatego uznano go za prawdopodobny ale nic więcej.