Bricopacks Leopard - dziwna czcionka w Operze

a więc zainstalowałam sobie theme apple’a i jestem mega zadowolona, wywaliłam jakieś dodatki które nie wiem do czego slużyly a nie widze żadnej rożnicy bez nich (między innymi ubericon, tk - to bylo z przezroczystością, ten clock bo to zbędnę) - ktoreś z nich poza tym odpowiadało za przyciski w lewym rogu a nie prawym a ja w tej kwestii wolę opcje windowsa. wszystko już jest cacy tylko dwa pytanka

po pierwsze - i ważniejsze, to ta skorka na win xp mi popsuła troszke operę graficznie

http://img196.imageshack.us/img196/984/29313514.jpg

nie wiem czemu ta czcionka taka wielka, jak to naprawić? wszystko inne jest ok, firefox np. normalnie wygląda, inne programy też

a kolejne pytanko to do czego sluuży na dockerze taki przycisk do ‘capture image’? coś związane ze screenshotami?

i może ktoś wie czemu mi nie działa Device Menager też na tym rocket docku, tzn to sie nazywa w leopardzie RK Launcher

jakby ktoś przetestował i pomógł to bym była BARDZO wdzięczna

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam!

anastasia , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

UberIcon - programik działa na takiej zasadzie, ze jak klikasz na ikonkę to ona pulsuje, kurczy sie, ucieka (w zalezności od wtyczki). Fajny dodatek

przeinstalowałam operę i nie pomogło :frowning:

może gdzieś w zaawansowanych opcjach da rade ręcznie ta czcionkę zmienić? bo ona nawet polskich znaków nie ma przez co jeśli sie pokaże jakiś polski znak to się zamienia na inną, mniejszą i zupełnię inną i to tragicznie wygląda

Prawy na pulpit>Właściwości>wygląd>ustaw czcionkę Arial lub Tahoma

ale wtedy zmienię w całym systemie czcionke, a mi chodzi tylko operę :slight_smile:

EDIT

no to przedobrzyłam - zdecydowałam, że przeistaluje jeszcze raz tego Leoparda- tzn. skórkę i zobaczę czy z wszystkimi dodatkami działa ok, bo być może któryś dodatek odpowiaał za to. i teraz jest kiszka zupełna, bo mi sie nie chce odistalowac całkowicie, tzn. już niby odinstalowany jest, ale np. zostały mi kursory, ikony i przy starcie systemu jak sie pokazuje to okno wybou użytkownika - też zostało z tej skórki. usunełam wszystkie pliki ręcznie jakie mi się udało znaleźć, ale nadal jesli chce ponownie skórkę zainstalować to pokazuje mi się komunikat, że jest już zainstalowana i muszę ją najpierw odinstalować, a jak klikam TAK to nic się nie dzieję (no bo już ją przecież odistalowałam)

teraż żałuję, że tak kombinowałam, mogłam przeżyć tą Operę a teraz mi się za przeproszeniem schrzaniło wszystko. co zrobić?

Tak. Ale i w Operze powinna się zmienić :wink:

start>wszystkie programy>akcesoria>narzedzia systemowe>przywracanie systemu. Przywróć do momentu przed pierwszą instalacją tej paczki.

A próbowałaś w Operze:

narzędzia-> preferencje-> zaawansowane-> czcionki , i tam zmienić ?

o bony stoczyłam istną wojnę dzisiaj z tym komputerem, wyczyściłam rejestr jakimś programem, który ktoś gdzieś na jakimś forum polecił i dało radę, później dla pewności zainstalowałam service pack 3 - nie wiem czy to cokolwiek zmieniło, ale raczej nie zaszodziło, a też ktoś gdzieś o tym pisał. potem musiałam partycje inaczej podzielić, bo nagle mi miejsca na dysku zabrakło, więc 2h czekałam aż się podzieli inaczej a na sam koniec ponownie zainstalowałam skórkę leoparda i ku mojej wielkiej radości wszystko działa ok - lepiej niż za pierwszym razem. a przed instalacją skórki usunęłam Operę i zainstalowałam ją po istalacji skórki, nie wiem czy to pomogło czy coś innego wpłynęło, ale jest wszystko ok - wygrałam bitwę z moim komputerem ;D

dzięki wielkie za wszystkie wskazówki :slight_smile:

EDIT

jeszcze jedno pytanko - bo w tym Leopardzie nie ma w folderach tego standardowego paska po lewej co w windowsie i normalnie to mi to nie przeszkadza, ale mam kamerkę internetową i robiłam nią zdjęcia poprzez klikanie właśnie na tym panelu po lewu ‘zrób zdjęcie’ a teraz go nie ma, jakieś pomysły jak mam teraz zrobnić zdjęcie?