Broadcom na OpenSUSE 11.2 (bez dostępu do internetu)

Witam.

Posiadam kartę wi-fi Broadcom BCM43.

Problem polega na tym, że nie mogę połączyć się z siecią na OpenSUSE 11.2 x86_64, a porady typu “najpierw musisz posiadać skonfigurowane połączenie z internetem” odrzucam od razu, gdyż nie dysponuję innym sposobem podłączenia się do routera, niż z tej właśnie karty. Próbowałem kilku porad, ale zawsze coś działało nie tak, to znaczy w ogóle nie działało. Pobrałem też paczkę ze sterownikami STA, ale okazało się, że to tylko update zawierający jedną linijkę kodu, natomiast inne rpmy mają wiele zależności, których spełnienie bez dostępu do internetu jest praktycznie niemożliwe - każda zależność ciągnie za sobą kolejną. Tak więc, jakie sposoby rozwiązania tego problemu mi polecacie?

Pozdrawiam,

Filipsa :slight_smile:

A próbowałeś tego sposobu http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/b43 ?? Mam kartę na tym samym czipsecie i u mnie to działało jak nie miałem podłączenia do neta przez kabel aby zainstalować firmware z repozytoriów :slight_smile:

Pozdrawiam!

@roobal

Próbowałem już tego sposobu, tylko, że z nowszą wersją sterownika - nie działało to tak, jak trzeba, bo b43-fcutterowi nie podobały się sumy kontrolne. Teraz podjąłem kolejną próbę, udało się ze starszą wersją, jednak Network Manager nie wykrywał karty sieciowej. Okazało się, że mój czipset nie jest obsługiwany… Jestem załamany. Jeśli będzie trzeba, przesiądę się na Ubuntu, gdyż tam można łatwo zainstalować sterowniki własnościowe z płyty, jednak wolałbym tego uniknąć.

@nintyfan

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem przecież, że nie mam możliwości połączyć się z internetem inaczej, niż przez tego przeklętego Broadcoma.

Załadowałeś również moduł?

modprobe b43

Ręczne ustawienia też nie pomagają? Ogólnie Network Manager nie zawsze spełnia swoje zadanie tak jak powinien.

Pozdrawiam!

Nic z tego. Ładowałem moduł, próbowałem konfigurować sieć na kilka różnych sposobów… Kompletna klapa. Chociaż w lspci widać tego Broadcoma, to jedynym urządzeniem sieciowym jakie wykrywa system jest jakaś sieciówka od NVidii, o której istnieniu nawet nie wiedziałem…

Lspci zawsze pokaże sprzęt niezależnie od tego czy jądro obsługuje czy nie :slight_smile: Ta NVidia to może od karty ethernet? Pokaż wynik lspci -v to się wyjaśni. Trochę dziwne, że karta nie działa a sprawdzałeś czy nie jest wyłączona sprzętowo? A próbowałeś rozwiązania z Ndiswrapperem? Jakbyś w ten sposób uruchomił sieć to mógłbyś zainstalować natywny sterownik z repozytoriów a potem pozbyć się Ndiswrappera :slight_smile:

Pozdrawiam!

Może nie o sterownik chodzi, lecz o firmware.

Do obsługi kart sieciowych tej firmy służą dwa sterowniki(należy wybrać ten, który będzie działać z twoją kartą): wl i podany przez robala. Poszukaj w Google firmwaru wl. Następnie wystarczy go skopiować do /lib/firmware i ponownie uruchomić komputer.

A więc tak… Użyłem ndiswrappera do pobrania firmwaru przez b43-fcutter, jednak sieć nie działała. Zainstalowałem Broadcom STA i wszystko już śmiga jak należy. @roobal i @nintyfan - dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam,

Filipsa