Broken.open command

Skanowałem komputer MBM i pokazał mi taki plik- broken.open command i umieścił go w kwarantannie.Czytam na googlach że to też jakiś wirus.Po usunięciu on dalej się pokazuje.Czy da się to usunąć .ESET NOD32 tego nie widzi.

Proszę o pomoc.

Wnioskując z nazwy to po prostu błędne skojarzenie pliku, niewłaściwe polecenie do uruchamiania danego typu plików.

Zazwyczaj nie jest to groźne, ale wypadałoby pokazać ten raport z MBAM.

Teraz przeskanowałem i jest czysto

Ale godzine wcześniej pokazało coś takiego

Jak załączyć obraz ze screenshot?

Wrzuć obrazek na jakiś hosting grafik, a tutaj wstaw miniaturę na forum.

Typ skanowania: Szybkie skanowanie

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: P2P

Przeskanowano obiektów: 212084

Upłynęło: 4 minut(y), 45 sekund(y)

Wykrytych procesów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych kluczy rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych wartości rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 5

HKCR\batfile\shell\open\command| (Broken.OpenCommand) -> Złe: () Dobre: ("%1" %*) -> Usuń po ponownym uruchomieniu.

HKCR\comfile\shell\open\command| (Broken.OpenCommand) -> Złe: () Dobre: ("%1" %*) -> Usuń po ponownym uruchomieniu.

HKCR\piffile\shell\open\command| (Broken.OpenCommand) -> Złe: () Dobre: ("%1" %*) -> Usuń po ponownym uruchomieniu.

HKCR\scrfile\shell\open\command| (Broken.OpenCommand) -> Złe: () Dobre: ("%1" /S) -> Usuń po ponownym uruchomieniu.

HKCR\regfile\shell\open\command| (Broken.OpenCommand) -> Złe: () Dobre: (regedit.exe “%1”) -> Usuń po ponownym uruchomieniu.

wykrytych folderów: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych plików: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

(zakończone) Wczesniej nie wykrywał po dodał te wpisy do wyjątków.Usunąłem itaki jest log z MBM.Kilkarazy już te wpiy usuwałem z rejestru ale one cały czas są.

Dodane 18.10.2012 (Cz) 18:35

temat zakończony .Otrzymałem pomoc.

Dzięki za zainteresowanie

pozdrawiam