Broń gazowa w Niemczech... brak pozwolenia

Witam, zatrzymał mnie Zoll w Niemczech… miałem w bagażniku bron gazowa na naboje c02…, skonfiskowali mi ja… powiedzieli że przyjdzie mi list do domu…ile mogę spodziewać się kary za to?

Według https://www.whfto.com/index.php/whfto/traveling-with-an-airgun 3000 euro.

1 polubienie

Broń gazową, czy wiatrówkę na CO2 ?

Według którego prawa? Polskiego czy niemieckiego? Bo różnie interpretują i nie bardzo wiem co to zmienia w jego sytuacji. Jak nie ma F w pentagramie ani dokumentów to dla Niemców to jest broń bez pozwolenia.

Chodzi mi o c02 c11 pneumatyczny według prawa niemieckiego jaka karę mogę ponieść?

To jest wiatrówka 4.5 mm

W Polsce tak. W Niemczech to jest broń gazowa na którą nie masz pozwolenia. Karę wymierza sąd, jedyne źródło jakie znalazłem to to w mojej pierwszej odpowiedzi i kara wynosiła 3000 euro więc myślę że musisz liczyć się z taką kwotą. BTW skąd w ogóle wiatrówka w bagażniku, niechcący Ci została czy wziąłeś bez sprawdzenia czy wolno takie przewozić przez Niemcy?

Kolega chciał w Holandii… A nie sprawdziłem czy wolno takową przewozić mi przez Niemcy…

1 polubienie

Niezbyt mądrze. I tak masz szczęście, bo np. w Irlandii za gaz pieprzowy, czy paralizator masz dużą szansę iść siedzieć.

Jak sprawa się skończyła?
Ja miałem literkę F w pięciokącie i zarekwirowali