Brother 2030 - słaba jakość wydruku

Witam

Ostatnio moja drukarka Brother HL2030 drukuje bardzo słabo - drukowane skany są wyblakłe - ledwo widoczne, a strzałki na schematach z Visio wcale się nie drukują. Jedynie zwykły tekst z worda jest drukowany czytelnie.

Sytuacja tonera i bębna wygląda tak:

Toner startowy był wydrukowany, a do kasety dosypany był proszek. Na początku po dosypaniu jakość była bardzo dobra. Potem kartki miały nieco szare tło, a później wydruk był coraz słabszy. Myślałem że to toner się kończy - zakupiłem więc uzupełnioną kasetę. Niestety okazało się że druga kaseta z tonerem drukuje tak samo słabo.

Bęben ma jeszcze 67% “życia” wg. diagnostyki drukarki (ta strona którą drukuje się po 3x naciśnięciu przycisku ‘go’).

Dodam, że przesuwanie niebieskiego suwaka przy bębnie nie pomaga.

Jeżeli da się tę sytuację zmienić, to czy ktoś mógłby mi dokładnie opisać, co należy zrobić, co przeczyścić - by drukarka drukowała lepiej?

jeśli drukuje ok (bez smug, szarości w tle itp.) oznacza to, że cosik jest nie tak właśnie z zespołem bębna - widać zamiennik, którym go podsypałeś nie zrobił mu najlepiej, pewno się podlepił, bo w grę, jak wiesz wchodzi wysoka temp. itd. itp.

pozostaje kwestia wymiany, możesz oczywiście próbować go przeczyścić - jednak na własną odpowiedzialność - np. delikatnie pędzelkiem…

a dałoby rade to odesłać do serwisu żeby tam z nim coś zrobili (w ramach gwarancji) ? :slight_smile:

czy raczej dla fachowca będzie dobrze widoczne, że użyty był nieoryginalny toner?

jak się kapną, że użyłeś nieorginalny (a wierz mi, kapną się), to raczej nic nie wskórasz :wink: podrzuć do jakiegoś dobrego serwisu do ekspertyzy, ew. zaplanuj zakup nowego bębna.

najlepiej byłoby ekspertyza+czyszczenie wnętrza drukarki+nowy bęben, przekalkuluj jednak, czy się opłaca.