Brother DCP-115C/Zakup

Witam.

Naczytałem sie trochę o urządzeniach wielofunkcyjnych z pułki “low-end” (w cenie do 250zł).

Potrzebuję czegoś skromnego do wydrukowania strony na tydzień (i zadziej), więc adekwatnie aby i cena nie było wygórowana.

Ze wszystkich możliwych urządzeń w cenie wraz z transportem i ewentualnym tuszem (ostatecznie zdecydowałem że tusz mógłbym dokupić w późniejszym czasie ale żeby można wydrukować parę stron na sprawdzenie sprzętu) wybrałem

Brother DCP-115C

więc sie pytam czy to będzie dobry końcowy wybór? Czy moze istnieje coś “lepsiejszego”.

Znalazłem :

http://www.allegro.pl/item222469924_brother_dcp_115c_bez_tuszy_tanio_f_ra_w_wa_24mc.html

I sie sam dziwie dlaczego tak tanio w porównianiu do innych aukcji?

Czyżby brak tuszu i kabelka USB tak zbijał cenę?

Witam.

Jeśli sprzęt nie jest uszkodzony, to moim zdaniem jest to bardzo dobry wybór. Komplet tuszy możesz zakupić za ok. 120 zł, zamienniki (ActiveJet - polecam) to wydatek rzędu 48 zł. Urządzenie jest rzeczywiście bardzo tanie w eksploatacji - pojemniki z tuszem mają bodajże ok. 22ml. W ciągu roku użytkowania nie zawiodło mnie ani razu. Drukuję na niej teksty i zdjęcia (ich jakość w skali 0-10 to ok. 7), skanuję zdjęcia i projekty. Oczywiście jest możliwość wydruku bezpośrednio z karty pamięci. Jeśli zdecydujesz się na zakup - od razu zaktualizuj firmware: wydruku będą jeszcze dokładniejsze, a zużycie tuszu bardziej optymalne. I jeszcze jedno - na stronach producenta są paczki do linuksa.

P.S. Czy istnieje coś lepszego? Na pewno tak, ale czy za taką cenę i koszt eksploatacji?