Brother dcp-145c/165c - jak z zamiennikami (lc980)?

Hej!

Planuję zakup drukarki Brother DCP-165C. Zamienniki nie są drogie, lecz zauwazyłem, że są zabezpieczone chipem. Czy ta drukarka bez problemu współpracuje z zamiennikami?

Miałem kiedyś epsona, tez na chipy i były problemy, więc wolę sie upewnić.

Proszę o wypowiedzi osób które uzywały ww.modeli drukarek lub zamienników LC980.

z góry dzięki;)

Bierz najtańsze na AlleDrogo. Nie ma problemów z chipami.

Drukarki Brother są pod tym względem rewelacyjne - praktycznie drukujesz za darmo.

ja allegrowe zamienniki za 3,5 odradzam… [-X na orginale drukareczka chodzi aż miło… nawet na długo starczyły tusze kture były w nowej drukarce. Kupiłem activejeta, probuje wkładac kilka razy i wyskakuje komunikat że nie ma tuszu (tusze activejeta mają nieco inną budowę…). Niewiele myśląc kupiłem dwa zamienniki z allegro za łączną kwotę 7 zł. Wkładam-dalej komunikat że nie ma tuszu… Za chyba 3cim razem poszło. Wydruk był bardziej szary ale znośny, przy ok piątej stronie (mniej więcej na drugi trzeci dzień po zainstalowaniu tuszu) kartka wydruk skończył się w połowie, dalej czarny tusz nie drukował… Włożyłem drugi pojemniczek, to samo, włączyłem więc czyszczenie które na szczęście pomogło:) ale od razu wyżuciłem zamienniki za allegro i włożyłem zamiennik activejeta który tym razem na szczęście został przyjęty.

Do zakupu na allegro namówił mnie kolega który cały czas drukuje na nich (jakiś starszy model brothera). Zamiennik AJ jest ok, drukuje możliwie, jednak przy większej płaszczyźnie widać paski… No i mam wrażenie że szybciej schodzi, a tuszu jest niby więcej niż w oryginale ale nie jestem do końca pewny bo sporo drukowałem.

A wy jakiej firmy zamienników używacie?? Możecie coś polecić w dobrym stosunku cena/jakość?? :smiley: