Brother DCP-145C - drukowanie w mono

Moje pytanie to: czy nie będzie problemu z drukowaniem tylko samym czarnym tuszem gdy zabraknie kolorów czy jest jednak konieczność zakupu kolorowych? Czy w ogóle jest tak w jakiś drukarkach, że bez pełnego zestawu tuszy nie można drukować?

W Brotherach wystarczy brak jednego koloru, aby uniemożliwić drukowanie. Niestety…

Dla jasności, brak kartridżu czy tuszu?

I brak jednego koloru blokuje opcje druku w samej czerni?

Czy tylko Brother tak mają?

Nie wiem jak to jest w Brotherah ale w innych drukarkach ważne aby kartridż był na miejscu i nie ma problemów wydrukiem monochromatycznym.

Drukarka odmówi drukowania czegokolwiek w jakimkolwiek trybie jeżeli kartridż jest pusty. Za to o dziwo nie przeszkadza jej to w robieniu ksero.

Można od biedy zastosować prosty trik - zamalować czarnym flamastrem przeźroczyste(w oryginalnych, zamienniki często są całe przeźroczyste, trzeba je porównać z oryginałami) okienko przez które drukarka testuje poziom tuszy. Rozwiązanie raczej tymczasowe, lepiej nie wywalić całej reszty tuszu która została w pojemniku (nawet samo czyszczenie głowicy, co Brothery kochają robić co chwila, zużywa po trochu każdy z tuszów), można uszkodzić głowicę.

Już tak nie przesadzaj, w ciągu niemal 5 lat użytkowania czyściło mi się w ten sposób może z 10-15 razy :slight_smile: Fakt, przy każdym takim oczyszczeniu troszkę tuszu ubywa ale wolę to niż żeby coś miało zaschnąć…

O dziwo gdy u moim DCP-150C zabrakło tuszu to kartridż potrząsnąłem i tusz się znalazł :smiley:

Generalnie brak tuszu w jednym kartridżu powoduje blokadę drukowania.