Brother DCP-165C i wymienialność tuszy

Witam, ostatnio w tej drukarce skończył się czarny tusz. Niezrażony zakupiłem nowy w pobliskim komputerowym i jakież było moje zdziwienie, gdy drukarka oznajmiła, że brak również koloru żółtego (swoją drogą w tej drukarce kolory to rzecz śmiechu warta - trzykrotnie drukowano kolorem, a tuszu już brak). Ale ogólnie rzecz odbyłaby się bezproblemowo, gdyby nie fakt, że nie można nic wydrukować, do momentu umieszczenie nowego żółtaka w tej cudownej drukareczce - pomimo, że kolorem praktycznie nigdy nic nie jest drukowane, to to wspaniałe urządzenie wymaga pełnego innego kartridża, bo w innym przypadku będzie stało martwe (mimo, że zależy mi tylko na czarnym). Chwila szukania na necie - jest! Możliwość zarysowania/zaklejenia jednego miejsca czarnym kolorem i drukarka ogłupieje, sądząc że kartridż jest pełny. Ogólnie uwaga jest jedna - może to uszkodzić głowice czy cuś tam. I tutaj moje pytanie - i tak nie drukuje kompletnie nic kolorami i praktycznie zawsze jest to tylko tekst. Potrzeby jest tylko i wyłącznie kolor czarny i tak na początku nie było idei dokupywania kolorów, bo jest to zbędne. W takim razie czy bezproblemowo można zakleić to miejsce czarną taśmą i bezproblemowo korzystać z drukarki? (nawet jeśli nastąpi problem z tymi głowicami). Proszę o rzetelne odpowiedzi, bo jak mam za każdym razem dokupować inny kolor żeby móc coś drukować, to chyba opchnę ten chłam…

btw. nie naciskajcie na mnie, że kupiłem taki chłam - drukarka akurat nie jest moja, tylko mojej dziewczyny, która nie zna się na tym w ogóle.

Zawsze możesz dokupić jakieś tandetne zamienniki za kilka zł, żeby mieć niepuste kolory :stuck_out_tongue:

Ja posiadam tego Brothera i żaden chłam to to nie jest.

Tak jak kolega wyżej, zalecam kupno taniego zamiennika skoro na kolorowych drukach i tak Ci/jej nie zależy.

Wiesz, problem polega na tym, że kolorowe idą razem z czarnym, co jest całkowicie bez sensu. Jak to się mówi “aby czarny był bardziej czarny”, to drukarka pobiera sobie kolorki, co jest mocno denerwujące - teraz żeby druknąć czarnym, muszę dokupić jeszcze 3 kartridże kolorowe… Fakt, patrząc na allegro nie jest to drogie, ale jest to do bani :confused:

freeq52 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978