Brother DCP-165C - wydruk na niebiesko jest zbyt ciemny

Mam urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-165C. (jeszce oryginalne tusze). Wydruk na niebiesko wychodzi o wiele ciemniejszy niż powinien.

CZytałem na innym forum, że ktoś się uskarżał na podobne dolegliwości, także wprzypadku brothera, ale dotyczyło to również zielonego (u mnie nie wiem, nie testowałem - wielony wydaje się ok).

Miał ktoś jeszce podobny problem?

Czy ta niedogodność nadaje sie do serwisowania?

Hej,

Ale wydruk jest ciemniejszy niż co - niż kolor widziany na monitorze?? A masz go dobrze skalibrowanego??

Pozdrawiam,

Dimatheus

monitor jest ok. wydruk jest ciemniejszy niż n monitorze i niż na zdjęciach z foto-labu (te same pliki)

Hej,

:arrow: A z jakich programów dokonujesz wydruku??

:arrow: Czy używasz w nich profili kolorów??

:arrow: Czy monitor działa też w oparciu o jeden z nich??

Pozdrawiam,

Dimatheus

to nie ma nic wspólnego z software’m. Ten sam problem pojawia się gdy np. dokonuje wydruku bezpośrednio z aparatu lub wykonuje kolorową kopię jakiegos obrazu.

A z kompa wydruków dokonywałem za pomocą MS Word i PrintPilot, jak również standardowego narzędzia wbudowanego w Windows7.

Nie używam profili kolorów

Hej,

Faktycznie, zgodzę się z tym, skoro również przy wydrukach bezpośrednich i przy kopiowaniu otrzymujemy taki sam rezultat. Może więc jest to jakiś felerny model drukarki bądź kardridge’a??

Pozdrawiam,

Dimatheus