Brother dcp 195c a debian

A u mnie nie działa trudno , widocznie tak musi być , ale jednak drukarka sieciowa to był dobry pomysł.

Za szybko się poddajesz. Ściągnij dwa pliki *.deb, których nazwy widać na obrazku z mojego terminala (te zaczynające się od “dcp”) i walcz.

Nie za szybko uwielbiam debiana , naprawdę go lubię , na serwerze tylko debian ale gdy zawsze przychodzi do deskopu problem z moją drukarką to nie jest pierwszy raz ani drugi , pliki deb również nie działają , dlatego jednak sieciowa drukarka w moim wypadku pozwoli mi uniknąć narzekania , bo nie mam nic do zarzucenia systemowi oprócz problemów z drukarką.

Pokaż wyniki poleceń:
dpkg -l | grep Brother
dpkg --print-architecture
dpkg --print-foreign-architectures

Spróbuj instalacji skryptu z parametrem (-x xtrace) pokazującym więcej danych. Polecenie z uprawnieniami root-a powinno wtedy wyglądać tak:
sh -x linux-brprinter-installer-2.2.0-1 DCP-195C
Wyjście z konsoli skopiuj i wklej na: http://wklej.eu/ A tu złącz wygenerowany link.

Oto 100% rozwiązanie problemu . . .

1.) Pobrać skrypt: Skrypt Instalatora Brother

2.) Rozpakować plik gz: zaznacz plik , prawym przyciskiem myszy [rozpakuj tu]
3.) Skopiować Skrypt: [ linux-brprinter-installer-2.2.2-1 ] do przykładowo folderu [ Pobrane ]
4.) Otwórz terminal i wpisz:

$ cd Pobrane
$ sh linux-brprinter-installer-2.2.2-1 [uruchomi sie instalacja]

5.) Gdy instalator zapyta “Input model name” wpisz nazwę drukarki: DCP-195C
6.) Zaakceptuj licencje i warunki [Y] enter
7.) Na końcu instalator zapyta "Will you specify the Device URI? [Y/n] -> " wybierz [n] enter

aby sprawdzić poprawna instalacje sterowników otwórz:
LibreOffice Writer: napisz jakiś tekst, kliknij drukuj uprzednio podświetl nazwę twojej drukarki DCP-195C

Pozdrawiam . . .

Lepiej

Niekiedy katalog Pobrane może mieć inną nazwę - zależy od ustawionego języka.