Brother dcp 195c a debian

Eh dlaczego zawsze człowiek musi się pokusić. Mam debiana i drukarkę brother dcp195c . Wiadomo sterowniki ze strony brother deb nie działają przecież to by było zbyt proste dodawanie przez cups nic nie daje , drukarka jest ale nie drukuje , ktoś coś może pomóc przecież to są jakieś jaja żeby męczyć się z drukarką.

Spróbuj zainstalować libusb-0.1, jeśli nie masz - bez tego miałem na j140w problem ze skanerem
W konsoli uruchamiasz plik w ten sposób “bash linux-brprinter-installer-2.2.0-1 DCP-195C”?

Tego też próbowałem i nic , to jest chore żeby w 21 wieku system nie potrafił poradzić sobie z drukarką a fajnbojem windowsa nie jestem ale kurczę żeby drukarka nie mogła działać bezproblemowo eh …

Brother potrzebuje kliku dodatkowych pakietów do zainstalowania żeby zaczął normalnie działać pod linuxem. Sterowniki nie są wrzucane na stronę i tak sobie leżą bez żadnej aktualizacji od momentu wypuszczenia na rynek.
Brother robi świetne urządzenia, ale support jest nędzny nie tylko dla linuxa ale także dla Windowsa. Zainstalowanie lib32bz2 powinno umożliwić uruchomienie drukarki. Więcej zabawy jest ze skanerem. Mimo najszczerszych chęci na Ubuntu 16.04 nie udało mi go uruchmić.

A mówili że jest tak pięknie, drukarki ponoć działają już pod Linuksem.
BTW, mam taką samą drukarkę.
Świetny sprzęt.
5 lat żadnych problemów, tusze po 3 złocisze…

Przeglądnij dokładnie czy przy tym poleceniu nie wywala błędu przy instalacji pakietów, jest tam bardzo dużo tekstu i łatwo to przeoczyć(pobrane pakiety powinny być u ciebie na pulpicie a ich nie widzę oprócz dcp195ccup… - u mnie było ich chyba z 10)

bash linux-brprinter-installer-2.2.0-1 DCP-195C

Nie instaluj z paczek tylko skryptem ze strony do pobierania sterowników, niby robi to samo, ale konfiguruje i zawsze działa, a z paczek nie zawsze. To jest spakowane w gz-ip i nazywa się hucznie “Driver Install Tool”, a to zwykły skrypt do pobrania i zainstalowania paczek. Odinstaluj to co zainstalowałeś i zrób to przez skrypt.

1 polubienie

Ok to ktoś mi może pomóc jak mam zainstalować to tym skryptem bo mi standardowo nie działa.

Pokaż co pokazuje konsola jak instalujesz z tego skryptu.

Nic nie pokazuje , bo ten plik nawet się nie startuje więc totalne zero. Powoli zaczynam tracić nadzieje na linuxa na deskopie, eh żeby drukarka była problemem śmieszne i żenujące jest to zarazem.

Wybrałeś niewłaściwą dystrybucję dla początkującego linuksiarza, więc nie denerwuj się…

… tylko uruchom terminal i wpisz:
sh nazwa_skryptu

Mojej drukarki W10 nie widzi, Linux instaluje bez szemrania. To nie wina systemu, a producenta, który nie dostarcza odpowiednich sterowników.

Jakiego początkującego , proszę cię nawet arch nie ma problemu z drukarką czy gentoo, ale debian który est niby user friendly ma takie problemy ?

A po wklepaniu w konsoli otrzymujemy magiczne :slight_smile:

… magiczne pytanie o model drukarki. Wychodzi na to, że skrypt działa :wink:

No działa ale jak mam wpisać ten model , skrypt mi nie mówi nic zupełnie nic dodaniE DCP 195C nic nie daje.

Po prostu przepisz nazwę modelu z obudowy drukarki. Boże, widzisz i nie grzmisz… :stuck_out_tongue:

DCP-195C

Dobra widzę że to nie ma sensu kolejny najmądrzejszy , przecież napisałem że nic to nie daje bo po wpisaniu modelu dalej stoi w miejscu i nic nie robi i skrypt się po chwili zakańcza ludzie nauczcie się czytać.

Jesteś pewny że przepisałeś model drukarki tak jak ja ci podałem i tak jak się ona nazywa (z kreseczką/minusem -), a nie tak jak ty podajesz, bez tej kreseczki?
Instalowałem na Debianie Brothery wielokrotnie tym skryptem i działa to dobrze. Błąd musi leżeć po twojej stronie.

Tak , wpisywałem tak jak ty mówisz i dalej to samo, trudno spróbuje zrobić to na około , podłącze drukarkę do routera i zrobię z niej sieciową.

Jak to mówią: u mnie działa.