Brother dcp 315w wifi problem podczas instalacji

Witajcie,

mam taki problem, otóż podczas instalowania drukarki w pewnym momencie, gdy mam wybrać nieskonfigurowane urządzenie, instalator co prawda znajduje ją, ale nie można przejść dalej

1.PNG

próbowałem ustawiać IP na ręczne itp, konfigurować na różne sposoby i dalej nic.

skorzystałem z takiego tutoriala, ale w nim nie ma tego problemu, a robię wszystko tak samo:

http://www.wrzuc.to/BN58Qd72FC.wt

Najlepsze jest to, że w zeszłym roku to robiłem i nie było problemu, a teraz po formacie jest.

Proszę o jakąś pomoc czy poradę, dzięki :wink:

A masz płytę Brothera? U nie po zainstalowaniu z płyty(dołączona do drukarki) wszystko działa, widzi wszystkie moje drukarki(mam ich kilka), Wi-Fi działa bez zarzutu. Konfiguracja odbywa się stosunkowo prosto na wyświetlaczu drukarki, gdzie trzeba podać hasło do sieci w której ma pracować.

Płyty nie mam, ale sterowniki ściągnąłem ze strony brothera i nie mogę ukończyć instalacji, bo nie mogę przejść dalej.

Podłącz drukarkę kablem na czas instalacji.

Potem ustaw WiFi i odłącz kabel.

Miałem to samo.

Czyli rozumiem, że mam zainstalować tak jakbym chciał używać jej tylko na kablu i nie ustawiać w ten sposób:

1.PNG

2.PNG

bo w taki właśnie sposób nie chce ukończyć instalacji

Tak.

Komp probierze wszystkie potrzebne sterowniki, poinstaluje i wszystko zacznie działać.

Działa !!

Tak prosto, a tak skomplikowanie. Tyle, że musiałem na drukarce wyszukać komputer i się z nim połączyć, a potem ustawić wyszukaną drukarkę jako domyślną :wink:

Temat do zamknięcia.

Nie ustawiłeś danych routera ?

Ja wszystko łącze przez router i po tym komputer znajduje drukarkę (ustawiasz domyślną) i wszystko biega.

Wystarczy PPM na plik do druku wskazać i kliknąć “Drukuj” :slight_smile:

Tylko, że ja nie mam prawdziwego routera, a wirtualnego i z tym zawsze jest problem.