BROTHER dcp j315w jak drukowac przez wifi?

Witam, od piątku mecze się z próbą drukowania z drugiego komputera za pomocą wifi w tej drukarce. Nie mogę jej ustawić aby drukowała przez wifi z komputera znajdującego się w innym pokoju. Dodam że z mojego kompa mogę bo jest podpięty przez USB, nie mogę skonfigurować tego na drugim kompie

Czy ktoś może konfigurował ta drukarkę, i może krok po kroku napisać co i jak i gdzie wpisać IP drukarki?

A może trzeba ja skonfigurować jako nowe połączenie sieciowe w otoczeniu sieciowym?

Trzeba ręcznie w samej drukarce wybrać sieć wifi tu masz dokładnie opisane w polskim manualu http://welcome.solutions.brother.com/BS … ol_net.pdf

Tej dokładnie drukarki nie znam ale drukarke należy traktować jak kompa z kartą wifi.

Skądś musi wiedzieć z jaką siecią (SSID) ma się połączyć

Jak jest zabezpieczona to musi znać hasło i umieć “rozmawiać” z danym szyfrowaniem

Skądś musi dostać IP i maske (albo dhcp albo z palca)

Komputer zapewne powinien ją instalować za pomocą jakiegoś wizzarda z CD od drukary i wybrać instalacje sieciową i wskazać drukarke przy i nstalacji (z listy wybrać, wpisać jej IP, nazwe WINS albo MAC)

Można spróbować dodać drukarkę sieciową z poziomu systemu i podobne dane podać.

powodzenia

Czytałem to jak i podręcznik szybkiej konfiguracji ale albo coś gdzieś pomijam nie świadomie i nie mogę dojść do tego,albo coś tu nie opisane jest do końca…

Wiec tak, SSID, nazwę sieci drukarka znajduje bez problemu bo to moja siec ( mam ruter), wprowadzam również hasło i drukarka jest w trybie on line połączona z ruterem, a może drukarce trzeba dać namiary punktu dostępowe, w tym wypadku rutera mojego? lub w ruterze nadać nowe ip wewnętrzne i następne to samo na drukarce, jako kolejnemu punktowi?

Dodam że drukarka już w sama w sobie ma ip zaczynający się od 254.xxx…jak rozumiem należy to zmienić na namiary numer ip mojego rutera?

tylko mój ruter ma ip 192.168.1.1 a drukarce nie idzie wpisać takiego ip bo ma ona wszystkie zera czyli 254.111.111.111 i chcąc zmienić początek aby było tylko samo 192… robi mi to w formacie trzy cyfrowym.

Po co drukarce adres IP routera ?

wpisujesz jej adres z puli adresów jaką masz w sieci lan albo ustawiasz automat i sama sie doprosi o adres :slight_smile:

pzdr

Późno odpisuje bo nawał spraw na głowie ale poradziłem sobie

Więc tak, może się komuś przyda, w instrukcji nie jest wspomniana konieczność nadania drukarce puli IP z własnej sieci albo łączenia DHCP na ruterze, mały szczegół ale istotny jak ktoś nie interesuje się sprawami oprogramowania i instalacji wifi, a chce tylko zainstalować i mieć spokój aby działało.

W Routerze najlepiej sobie włączyć DHCP i ustalić jakąś pule tak jak we własnej sieci. Następnie w drukarce w pozycji siec zerujemy te ustawienia sieci co tam są, drukarka ma wpisany własny IP włączamy w niej DHCP a , uwaga, drukarka ma jakiś dziwny manewr, uważajcie jak wpisuje klucz sieci jeśli klucz wasz jest z małych liter i cyfr to wpisuje małe litery i cyfry i na odwrót jeśli duże. Jeśli jednak wpiszecie duże zamiast mały np. A123 to owszem, przyjmie wam hasło i podłączy do SSID ( sieci) ale nie będzie wam drukarka drukowała i nie będzie jej wykrywało na komputerach! ( będzie w trybie offline)

Głupie bo głupie ale ja ale przekonałem na własnej skórze, jak się okazało wpisywałem z dużej ( nie od razu zatrybiłem ze z boku w menu się zmienia duże->małe ) i mimo wejścia w siec drukarka nie reagowała na polecenia z komputera!

Jeszcze jedna istotna sprawa, jeśli ustawicie w ruterze i drukarce IP na sztywno ( bez DHCP to w drukarce wpisywany format wgląda tak: 199.001.0010, co odpowiada adresacja w ruterze 199.1.10, tych zer w Brother przynajmniej w tej wersji nie da się usunąć i wpisując adres tak jak podałem jest całkowicie prawidłowy, w ruterze już normalnie bez zer czyli 199.1.10

Może się to komuś przyda, jakby ktoś miał podobny problem