Brother DCP-J315W + wifi - nie wykrywa drukarki w komp

Witajcie.

Wczoraj kupiłem urządzenie wielofunkcyjne Brothera. Brother normalnie łączy się do sieci, w ustawieniach widziałem też już adres IP. Mam dwa komputery:

  1. Podłączony kablem do routera.

  2. Łączy się przez router bezprzewodowo.

Na żadnym z nich nie zostaje wykryta drukarka. W Control Center od Brothera jest wykrywany jako skaner LAN. Ale drukarki sieciowej nie mogę zainstalować.

Myślę, że problemem mogą być wyłączane usługi. Tylko teraz nie wiem które mogą się tego tyczyć. Narazie włączyłem tylko Bufor Wydruku.

Pomóżcie :wink:

EDIT:

Ok, drukarka jest wykryta, ale jest ciągle w trybie offline. Antywirus i firewall wyłączone.

Narzędzie naprawy połączenia sieciowego nie wykrywa drukarki.

Nie podałeś jaki system posiadasz tu masz usługi w XP

Połączenia sieciowe

Bufor Wydruku

Przeglądarka komputera

Serwer

Stacja robocza

Wiele usług jest ze sobą “połączonych” a nie wiem jakie usługi wyłączyłeś …

Na pewno niezbędna jest usługa Stacja robocza (lanmanworkstation), o reszcie poczytaj http://www.searchengines.pl/Services-Us … t7723.html

Tak, mam XP z Service Packiem 3. Włączę i zobaczę co się stanie.

EDIT:

Wszystkie które wymieniłeś, są włączone.

Nie wiem jak dostać się do ustawień routera. Wpisuję adres ip z instrukcji ale nie działa. Nie wiem jak dostać się do panelu administracyjnego routera. (Router konfigurowany przez dostawce internetu)

Problem rozwiazany. Musiałem na sztywno przydzielić IP i maskę drukarce, z mojej klasy adresów.

mogłbyś opisać jak to zrobić ? bo wlasnie mam ten sam problem z ta sama drukarka i nie daje rady :stuck_out_tongue:

W opcjach drukarki. Tam gdzie masz IP adress wprowadzasz swój :wink:

Za to teraz mam inny problem :wink:

Drukarka drukuje, ale nie mogę nic zeskanować, myślę, że to problemem z zabezpieczeniami, ale nie mogę się dostać do routera, mogę tylko przez dostawcę ;/ (chyba)