Brother DCP L2500D - Pofalowane brzegi kartek

Heja,

jakaiś czas temu kupiłem pierwszą w życiu laserówkę Brothera. Do tej pory miałem styczność jedynie z wszelkiej maści laserówkami biurowymi. Niestety, z tego mojego nieszczęsnego Brothera kartki wychodzą dość pofalowane - generalnie bez znaczenia czy druk jedno czy dwustronny.

I pytanie - czy to normalne w laserówkach “domowych”, że aż tak faluje te kartki? Nie wiem czy mam z tym dmuchać do serwisu… Papier na zdjęciach to POLspeed 80. Próbowałem z papierem 80 różnych producentów z podobnym rezultatem.

To raczej normalny efekt działania drukarki laserowej. Wynika z tego, że kartka przechodzi przez przez rolki, które prowadząc kartkę mocno ją wykonają. Dodatkowo kartka jest mocno podgrzewania przy utrwalaniu toneru. Przy druku dwustronnym proces przebiega dwa razy, więc pofalowanie kartki powinno być tym bardziej widoczne.
Mam tę samą drukarkę, korzystam również z biurowych kombajnów i wszędzie to pofalowanie da się stwierdzić. Nigdy nie uważałem tego za wadę. Wydaje mi się, że efekt zresztą zależy od gramatury papieru i jego wilgotności.

Tak jak powyżej jest to normalne efekt ciepła do wygrzania tonera. Z mojego doświadczenia wiem że to pofalowanie po pewnym czasie znika.

jest to dość częsty problem w laserówkach :slight_smile: