Brother DCP145C nie drukuje bo nie ma jednego tuszu?

czesc

mam drukarkę Brother DCP-145C i nie mogę wydrukować kartek tylko i wyłącznie z czarnym tekstem mimo iż brakuje mi tylko tuszu żółtego … ustawiam w opcjach zamiast druk kolorowy to druk odcień szarości bo innych opcji nie mam i to też nic nie daje. Da się coś z tym zrobic ? żeby drukowało mi ?

nie da sie - nie ma takiej mozliwosci. jak zbraknie tuszu w którymkolwiek zasobniku to nie mozna juz nic wyrukowac

no to nieźle :wink: Nigdy się z czymś takim nie spotkałem :wink:

A nie ma czegoś takiego w usawieniach drukarki, że można wyłaczyć drukowanie np w czerni lub kolorze?

nie ma, nie da się, za to tusze po 4 zeta. Ja jak kupuje to zawczasu po 2 komplety

Mozna ja oszukac . W tym celu nalezy wylaczyc drukarke , wyjac kartridz, ktory jest niby pusty potrzasnac i ponownie zamontowac. Po wlaczeniu czasami czysci dysze . W 99% sytuacji wskaznik glupial ( nie na dlugo ) i wskazywal pelny stan , co za tym idzie mozna bylo drukowac .

Zdaje się że kartridże DCP145 tez mają “okienko” czujnika poziomu tuszu - można je chwilowo zakleić czarną taśmą (zamalować, zalepić) i w ten sposób “oszukać” drukarkę. Ale dłuższe stosowanie tego patentu skończy się wymianą głowicy.

Co prawda mam trochę inny model (DCP150C), ale pewnie różnice są minimalne. Jak napisał krzysb12 , można potrząsnąć kartridz i niesamowite, nadal jest zdatny do użycia po iluś wydrukach a wskaźnik jest prawie na full.

Ps. Kupuje zamienniki Black Point.