Brother HL-1210WE - błąd podczas instalowania sterowników Windows 7 64bit

Cześć wszystkim.

Mam dosyć dziwny problem i nie mam pojęcia co może być jego powodem. Kupiłem drukarkę Brother HL-1210WE. Z siecią udało się ją połączyć bez problemu przez WPS, więc mogę także drukować bezpośrednio z apki w telefonie, ale kłopot jest z laptopem. Robiąc wszystko zgodnie z instrukcją nie można zainstalować sterów (próbowałem tych z plyty jak i najnowszych z supportu). Wersja na pewno dobrze dopasowana do OS. Wygląda to tak, że uruchamia się instalator i rozpoczyna proces, ale za chwilę przerywa i wywala:

a

Cała treść:

> Podpis problemu:
> Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
> Nazwa aplikacji: Setup.exe_InstallShield
> Wersja aplikacji: 12.0.0.49974
> Sygnatura czasowa aplikacji: 4474907b
> Nazwa modułu z błędem: Setup.exe
> Wersja modułu z błędem: 12.0.0.49974
> Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4474907b
> Kod wyjątku: c0000005
> Przesunięcie wyjątku: 0003ecb3
> Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
> Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
> Dodatkowe informacje 1: cb5a
> Dodatkowe informacje 2: cb5adf8f5bac4bc39db6c83fb76b8021
> Dodatkowe informacje 3: 0958
> Dodatkowe informacje 4: 0958f37da6b5997fbb54d9041b29e83f
_> _
> Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
> http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415
_> _
> Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
> C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Instalator uruchamiany z uprawnieniami admina. Wszystkie usługi włączyłem tymczasowo, bo myślałem, że to może wina jednej z nich, ale niestety nie. Mam Win7 64bit z aktualnym updatem.

Wniosek jest taki, że nie mogę na ten moment drukować bezpośrednio z lapka. Ktoś ma jakiś pomysł?

Tak wiem, ale nie mogę zarejestrować, bo nie przyjmuje mojego numeru seryjnego. Wywala na czerwono, a próbowalem już rózne kombinacje :expressionless:

Spróbować jeszcze możesz pobrać minimalną paczkę sterowników (jak dostępna) i instalować po przez opcje dodawania drukarek w Windows 7.

Próbowałem z mała i dużą paczką, efekt taki sam… Wątpię żeby to była wina sterowników, raczej jakiegoś błędu systemu.

PS. Napisałem do supportu.

Krystian3w, zrobiłem jak poleciłes, ale 50/50, bo dodałem drukarkę przez systemową aplikację i o dziwo wszystko poszło jak po maśle. Szybko i bez problemu znalazło sterowniki. Drukuje szybko i dobrze. Mogłem od razu o tym pomyśleś, ale skoro są dostępne stery oficjalne od producenta, to ich się próbuje…

1 polubienie