Brushe do Photoshopa, a konkretniej kółka

Witam :slight_smile:

Poszukuję brushy lub jakiegoś sposobu dzięki któremu mógłbym wykonać takie coś jak tutaj: http://www.grafiik.pl/readarticle.php?article_id=48 tylko, że w miejsce białych punktów byłyby fragmenty obrazka. Generalnie chodzi mi o to jak zrobić kółeczka na obrazku, w których są jego fragmenty. Jak ktoś będzie znał rozwiązanie mojego rpoblemu proszę pisać :wink:

Zamiast punktu 8 przeciągasz obrazek na kółka. potem kopiujesz zaznaczenie na nowa warstwe (Ctrl + J) usuwasz zbędne warstwy i wypełniasz warstwę tło dowolnym kolorem (np. czarnym). Jeżeli w punkcie 7. zmienisz odwrotność zaznaczenia (Shift + Ctrl + I) możesz uzyskać efekt:

kropkirn2.th.jpg

lub

kropki2qu3.th.jpg

Powodzenia.

Dzięki :wink: A jak zrobić odwrotny efekt? Żeby w kółeczkach były fragmenty obrazka, a między nimi tło?

Czyli tak jak na pierwszym zdjęciu??

Gdy wczytasz zaznaczenie z warstwy alfa klikasz Zaznaczenie >> Odwrotność lub skrót Shift + Ctrl + I a potem robisz tak jak napisałem wcześniej czyli wklejasz zdjęcie .

Wielkie dzięki :wink: A wiesz może gdzie mogę znaleźć spolszczenie do Photoshopa CS2 v9?? Bo mam po angielsku i nie wiem gdzie znaleźć np. zaznaczenie. A poza tym więcej opcji łatwo znaleźć w PL :slight_smile:

http://www.pstools.pl/

Tutaj jest spolszczenie do photoshop’a.

http://www.spolszczenia.pl/Spolszczenia … p_CS2.html