Brzęczenie głośników komputerowych Tracer Dominator

Witam. Posiadam głośniki komputerowe Tracer Dominator 2.1. Problem z głośnikami jest taki że co jakiś czas w głośnikach słychać zakłócenia w głośnikach mianowicie takie jak na nagraniu Nagranie
Co może powodować te zakłócenia? Początkowo myślałem że to telefon może powodować takie zakłócenia jednak nawet po wyłączeniu telefonu te zakłócenia się pojawiają w głośnikach. Głośniki te podobno posiadają ekranowanie magnetyczne które niby ma zapobiegać wyłapywaniu zakłóceń przez głośniki jednak ciągle te zakłócenia słyszę. Można coś zrobić aby wyeliminować te zakłócenia lub żeby głośniki tych zakłóceń nie wyłapywały? Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Zbierają wszelkie zakłócenia z różnych częstotliwości.
Jest to spowodowane tym, że nie są one ekranowane magnetycznie.
To jest normalne :slight_smile:

EDIT:
Do tego TRACER to Nie jest dobra firma a chińskie ścierwo :wink:
Po drugie - kiedyś też byłem zwolennikiem zestawów 2.1 póki nie usłyszałem co potrafi średni zestaw stereo razem z kartą audio Xonar D2X. Od tamtego momentu uważam, że 2.1 jest dla biedoty - zauważ, że nie ma takich zestawów w wyższych cenach natomiast stereo jak najbardziej. Zastanów się czemu :wink:
Nie przytoczę zestawów ekranowanych innych za to mogę polecić z czystym sumienie te co ja posiadam - z tańszych Edifier R1700, z droższych Microlab SOLO 9C. Obydwa są ekranowane.

2 polubienia

To nie jest takie oczywiste. Głośnik basowy ma sens na odległości kilku metrów (długość fali) dlatego profesjonalne monitory odsłuchowe nie są w nie wyposażone, bo sa przeznaczone do pracy w bezpośrednim polu (to ma jakąś nazwę, ale teraz nie pomnę). Te basowe w takiej odległości tylko buczą i to nie ma nic wspólnego z efektem, jaki mają wywołać, czyli czystym uderzeniem. Ale! podbijają moc RMS zestawu! :smiley: i dlatego są dokładane do zestawów komputerowych :wink: Bo kogo to obchodzi i kto się nad tym zastanawia, że te niskie tony lepiej słychać za ścianą następnego pokoju, niż 50cm od komputera :wink:

Gniazdko z bolcem??
Więcej info tu:

1 polubienie