Brzęczenie i pisk w słuchawkach podłączonych do laptopa

Witam Was serdecznie!

Chciałbym spytać Was o pewną rzecz. Jestem posiadaczem laptopa Dell Inspirion M501R. Mam pewien problem, mianowicie gdy podłączam do niego słuchawki słyszę w nich jakieś brzdęki, dźwięki, piski, różne takie. Czy jestem w stanie to naprawić? Zmniejszanie czy zwiększanie głośności nic nie zmienia, cały czas ten sam poziom dźwięków.

Czekam na Wasze rady.

Pozdrawiam, gleboczko! :slight_smile:

A jak działają słuchawki na innym sprzęcie, sprawdzałeś?

Wybacz, że nie napisałem. Działają obiecująco, sprawdzone na odtwarzaczu i telefonie. :slight_smile:

A dźwięk w laptopie, OK?

Jeśli tak, problem ma gniazdo słuchawkowe laptopa lub słuchawki, trzeba go sprawdzić na innych słuchawkach.

Dźwięk w laptopie jest ok, inne słuchawki mają to samo- jakieś brzęczenie. Gdzieś tam czytałem, że to może być spowodowane czymś z prądem, ale objawy były nieco inne.

To coś z gniazdem, jak masz gwarancję, to niech to zrobią.

Cześć,

czy podczas przewijania rolką strony słyszysz modulację dźwięku (a w sumie to szumu) w słuchawkach? Jeśli chcesz się tego zupełnie pozbyć, musiałbyś kupić sobie dźwiękówkę na USB (ta zintegrowana jest bardziej podatna na zakłócenia)

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Dzięki za odpowiedzi. Powiedzcie, co sądzicie o takiej tańszej opcji typu Creative Sound Blaster X-Fi Pro? Bo jest jeszcze tańsza Creative Play!, ale czytałem, że lipna.

Pozdro, gleboczko!

Hej,

Bardzo dobre rozwiązanie. Sam używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony.

Pozdrawiam,

Dimatheus