Brzęczenie/Trzeszczenie głosnika w laptopie

Witam

Zakupiłem sobie niedawno Toshibe Satellite A660 1C3 i od początku brzęczy(trzeszczy?) mi lewy głośnik. Objawia się to przy maksymalnej głosności, szczególnie słychać gdy ktoś coś mówi. Dźwięk brzmi jakby drgał jakiś malutki metalik jakiś drucik czy coś pod wpływem dźwięku. Niedawno odkryłem też, że gdy nacisnę obudowę niedaleko głośnika to drganie ustępuje lub się sporo wycisza.

Czy ktoś wie o co może chodzić? Dodam że sterowniki najnowsze.

napisałeś że występuje to przy maksymalnej głośności a więc moim zdaniem to nic dziwnego że trzeszczy, na ogół tak to jest że jak wykręcisz na maksa to coś trzeszczy :stuck_out_tongue:

pewnie głośnik gdzieś styka się z obudową… to na pewno nie wina sterowników :slight_smile:

nie wiem co możesz zrobić - podokręcaj śrubki? a może psiknij sprężonym powietrzem, bo wątpię że chcesz rozkręcać nowego lapka :slight_smile:

Być może że poluzowało się mocowanie tego głośniczka, dlatego daje takie objawy. Jeżeli by to było to, to raczej proponowałbym udać się do serwisu, tym bardziej że jak napisałeś kupiłeś go niedawno, więc zapewne jest na gwaracji jeszcze, więc naprawa nie będzie cię nic kosztować. Próba usuwania samemu tej usterki może się zakończyć utratą gwarancji, jeżeli taką posiadasz jeszcze.

sam nawet nie myślę o tym żeby to naprawiać

a co do maxa. nie sądze by tak było jak sama Toshiba pisze

więc co dźwiek ma być czysty :wink: i w dodatku to tylko na jednym głosniku jest więc cos chyba nie tak, raczej oddam go do serwisu mam go dopiero 2 tyg jak nie mniej :stuck_out_tongue_winking_eye: ale utracić wszystkie dane ehh… gigant backupy trzeba bedzie robic