Brzydkie czcionki

Witam, mam taki malutki problemik. Na moim komputerze stacjonarnym niektóre znaczki specjalnie są nieładnie poszarpane i wyglądają brzydko.

Tak wygląda to na moim laptopie gdzie nie ma takiego problemu.

A tak na komputerze…

Czy zna ktoś przyczyny i rozwiązanie tego problemu?

Próbowałeś dostosować ClearType? W Windows 7 chyba będzie tutaj:
Panel sterowania / Wygląd i personalizacja / Czcionki / Dopasuj tekst ClearType

Zamiast stosować jakieś Ligtshot zdjęcia, zrzuty ekrany itd możesz wklejać do postu bezpośrednio za pomocą opcji"Dodaj"

Można jeszcze łatwiej zrzut ekranu wkleić. Wciskasz PrintScreen na ekranie i ctrl+v w poście :wink:

1 polubienie

No i nauczyłem się czegoś nowego dla mnie…

Porada niby fajna, ale:

  • brak możliwości jakiejkolwiek edycji
  • posiadanie wielu monitorów dyskwalifikuje
  • łatwo opublikować przez “pośpiech” coś do wglądu prywatnego (lepiej kadrować tylko interesującą nas treść)
2 polubienia

Narzędzia dobiera się do potrzeb. Ja tylko pokazałem jedna z najprostszych możliwości.
Wklejanie bezpośrednio ze schowka systemowego można też użyć po obróbce, zamiast zapisywać obraz na dysku.

Ale na co całe ekrany albo te z paint gdzie okienko ma 1/5 powierzchni a reszta to biel.

A to jest wątek o robieniu screenów?

Te same przeglądarki internetowe w obu przypadkach? Nie wszystkie przeglądarki renderują identyczne.
Sterowniki do grafiki ze strony producenta?

Btw. Nie odpisujesz 2 tygodnie w swoim temacie i przychodzisz z wielkim fochem? W dodatku nadal nie odpowiadając czy pierwsza porada przyniosła jakikolwiek skutek…

Żaden wielki foch, olałem wątek bo jak zobaczyłem że pisze się tu na inny temat, to uznałem że to nie ma sensu.

Już się poradziłem, ale dzięki.

To opisz rozwiązanie. Może się przyda komuś przeszukującemu internet z podobnym problemem.

Zmieniłem czcionkę w mojej przeglądarce z domyślnej na inną.

Pamiętam, że na Viście była to kwestia jakiegoś update’a do Windowsa, psującego wygląd czcionek (inny update to naprawiał). Nie wiem czy to samo obowiązuje w 7ce.