BSOD 0x0000007a

Witam,

Dziś zainstalowałem nowy czysty OS na moim Asusie K53SJ. Zainstalowałem wszystkie sterowniki, jednak użyłem ich nowszych wersji niż tych ze strony Asusa. Teraz robiłem dwie rzeczy: Acronis wykonywał kopię zapasową na dysk zewnętrzny a TrueCrypt sprawdzał “Host Area”.

Wyskoczył mi BSOD: KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR, 0x0000007a, ffffffff`c0000185, ataport.SYS.

Dysk zewnętrzny kupiłem wczoraj. Na systemie z Recovery nie miałem żadnego BSOD od miesięcy. Ponieważ to nowy system i nowy dysk zewnętrzny nie jestem w stanie powiedzieć czy to wina sprzętu czy sterownika, bo za krótko pracowałem na starym systemie z nowym dyskiem.

Jeszcze nie aktualizowałem Win7, właśnie to robię. Użyłem programu Kaspersky TDSSKiller i nic nie znalazł.

Przeglądnąłem też Google ale nie znalazłem tam nic interesującego. Jedyne co mogłoby się mnie tyczyć to usunięcie Daemon Tools i Nortona.

Dodane 08.06.2013 (So) 23:53

Udało mi się potwierdzić, że BSOD dotyczy raczej sterownika, ponieważ BSOD pokazał się drugi raz w tym samym momencie podczas pracy w programie TrueCrypt.

Dodane 09.06.2013 (N) 0:21

Wydaje mi się, że problem już rozwiązany.

Zainstalowałem oryginalny sterownik do Chipsetu i na nowo zainstalowałem TrueCrypta.

BSOD się nie wyświetlił.

Można zamknąć.