BSOD 0x000000CE

Witam!

Mam problem z komputerem.

Od czasu jak zainstalowałem 7 na swoim PC zaczęło dziwnie wyrzucać mi BlueScreeny z kodem: 0x000000CE doszukałem się w necie że to problem sterowników ale BlueScreen wyrzuca mi tylko jak wsadzę do komputera Pamięci ram (DDR2 667) na starcyh (DDR1) wszystko działa normalnie.

Testowałem ramy memtestem i innymi programami zawartymi na płycie “Ultimate Boot CD” nic nie wykrywało.

Konfiguracja Komputera:

ASRock 775Dual-VSTA

Pentium4 3,1GHz

2GB DDR II 667 (na nich mam BSOD)

GeForce 8400GS 512MB/128Bit

Maxtor 6G160P0 ATA

Windows 7 Ultimate 32Bit

Jak możesz zastępować DDR1 DDR2.Przecież nie pasują sloty.Chcesz uszkodzić płytę?

Ta płyta obsługuje dwa rodzaje pamięci!

Przeinstaluj stery od płyty głównej,wypróbuj nowsze lub nawet starsze :),reset biosu lub aktualizacja.

Spróbuj ustawić w BIOSie taktowanie pamięci DDR II na 400MHz - wiem, że tak nie powinno być ale sprawdzić warto. Jeżeli przy częstotliwości 400MHz będzie OK to może trzeba będzie pokusić się o upgrade BIOSu (jeżeli jest nowszy).

Powiedz mi jak zmienić te taktowanie bo nie mogę się w tym biosie połapać i jak zrobić update?

Pobierz ze strony producenta Instrukcję do płyty głównej - na 33 stronie jest pokazane gdzie i jak zmienić częstotliwość pracy pamięci.

Co do aktualizacji BIOSu to pamiętaj, że jest to operacja niebezpieczna i wiąże się z dużym ryzykiem. Szczegółowe informacje na stronach producenta.

http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … VSTA&o=All

Pozdrawiam