BSOD 0x00007b i zablokowane niektóre funkcje biosa

Witam

Hmm… A masz może przywrócenie ustawień domyślnych w BIOSie? Też powinno pomóc :slight_smile:

Trzeba zacząć od tego że instalacja SP1 systemu nie mogła ci zmienić żadnych opcji w biosie, nie ma takiej opcji.

 

To google już nie udziela takich odpowiedzi?

 

W niektórych płytach głównych bios jest bardzo ograniczony i ma bardzo mało opcji.

Możesz jeszcze poszukać biosu dla tego lapka i wgrać go (może będziesz miał więcej opcji w biosie) możesz też zgooglać jaki masz model płyty głównej w tym czymś i spróbować poszukać biosu konkretnie pod tą płytę główną bo bardzo możliwe że ta płyta która tam siedzi była montowana też w lapkach innych producentów i u nich znajdziesz bios dla niej.

 

Co do samego problemu z instalacją SP1 to przyczyną może być jakiś bug w niej lub jakaś wadliwa łatka którą miałeś wcześniej zainstalowaną.

Kiedyś przytrafiło mi się to samo gdy próbowałem zainstalować SP3 na XP ze zintegrowanym SP2, skończyło się to reinstalacją systemu od nowa i awersją do SP3 na parę lat (potem w końcu podjąłem kolejną próbę instalacji SP3 która się powiodła).

Nie działa. Jedyne, co się zmienia,to kolejność bootowania - PXE zamienia się z dyskiem miejscami.

 

Jedyne, co znalazłem na temat tej płyty głównej to ML 94V-0 E251244. Nie wiem, czy to jest model płyty głównej, nie dam sobie głowy uciąć. Możesz mi powiedzieć scripter1, co to jest?

EDIT:

Płyta główna nazywa się Mitac 8807.

Masz płytę z Vistą?

Mam płytę z Vistą, ale napęd nie działa. Ale! Odkryłem, że bios widzi pendrive pod…hdd. Zaraz zrobię bootowalnego pena, wrzucę tam system, zainstaluję go i dam wam znać.

Spróbuj naprawy lub ostatnia znana dobra konfiguracja.

Nic nie działa. Safe mode, nieważne czy z sam czy z choćby wierszem poleceń, wiesza się na crcdisk.sys. Żadna opcja nie działa, włącznie z tymi wszystkimi spod F8 podczas uruchamiania.

Wygląda jakby w ogóle nie bootował ci z pena.

Napisz po kolei co robisz i jak na to reaguje komputer.

  1. Zrobiłem bootowalnego pena z vistą