BSOD 0x03b podczas wyłączania lub minimalizowania aplikacji


(Korzeniewski Karol) #1

Witam. Przeszukałem wiele wątków na ten temat i nie mogę znaleźć odpowiedzi, więc przychodzę z problemem tutaj. Po zamontowaniu nowego dysku twardego SSD (już raz taki miałem lecz odesłałem na gwarancję i wrócił do mnie całkiem nowy) i zainstalowaniu na niego Windowsa 7 zaczęły pojawiać się BlueScreeny z kodem błędu 0x03b. Dzieje się to podczas wyłączania aplikacji, głównie CS:GO bądź minimalizowaniu go (przełączaniu zakładek). Czytałem, że to może być wina sterowników lub pamięci RAM, lecz zaktualizowałem wszystko co się da oraz robiłem memtesta, który nic nie wykrył. Proszę o pomoc bo nie mam już pomysłów.

 

PS. Znalazłem wcześniej łatkę od Microsoftu dotyczącą właśnie tego błędu, lecz ona też nie pomogła.


(drunkula) #2

Przepuść plik dmp przez windbg, albo użyj bluesceen viewera, żeby wyciągnąć więcej danych (parametry, pliki powodujące zawieszenie itd). Sam BCC code w przypadku 0x3b niewiele mówi. Podaj konfigurację sprzętową / model klomputera.


(Korzeniewski Karol) #3

Mam nadzieję, że o to chodziło http://scr.hu/5k0f/n4p8s jeżeli nie, to proszę mnie poprawić. Jeśli chodzi o specyfikację komputera to wygląda tak :

Karta Graficzna : MSI Nvidia GTX 960

Płyta Główna : MSI B85M-G43

RAM : Goodram PLAY 8GB CL10

Dyski twarde : SSD Goodram C40 128GB i Seagate 1 TB (ST1000DM003)

Zasilacz : Corsair VS550


(drunkula) #4

System nieaktualny: http://www.sevenforums.com/bsod-help-support/318916-bsod-win32k-system-service-exception.html Zainstaluj SP1


(Korzeniewski Karol) #5

Ok, już to robię. Napiszę czy to pomogło.

 

PS. Wygląda na to, że pomogło. Dzięki!