BSoD 0x50 po wymianie karty graficznej

Dzień dobry,

 

dzisiaj wymieniłem wadliwą kartę graficzną, a ostatnio także dysk twardy i mimo wszytstko wciąż wyskakuje mi BSoD 0x50, co mam zrobić? Pamięć RAM była sprawdzana i nie znalazło tam żadnych błędów.

Fusy z kawy rozpuszczalnej (niestety szklana kula w dalszym ciągu czeka na dorobienie interfejsu USB), mówią mi że coś ci wysiadło. A odpowiedź na pytanie “co mam robić?” brzmi : zacznij od porządnego opisania problemu.

http://forum.dobreprogramy.pl/poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-temat%C3%B3w-t467006/ ze szczególnym naciskiem na punkt 5.

A więc: uruchomiłem testowo multiplayera Battlefield 3, ustawienia graficzne na ultra. W trakcie gry zminimalizowałem ją na chwilę i zacząłem przeglądać strony internetowe. Po chwili wyskoczył mi BSoD 0x50.

 

Specyfikacja:

 

AMD Phenom II X2 550 @ 3.10 GHz

ASUS GeForce GTX 660

OCZ Modxstream Pro 600W

Kingston 2x2 1600 DD3 CL9 HyperX

 

EDIT: Tutaj dump:

==================================================

karwoski , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kolejny Blue Screen. Teraz po kliknięciu w “wymuś ponowne uruchomienie”, identyczny kod, identyczne pliki: ntoskrnl.exe ; win32k.sys.

Hej,

Na początek przetestowałbym pamięć RAM przy pomocy MemTesta. Dodatkowo sprawdź, czy w systemie plików nie ma błędów - w tym celu wykonaj polecenie Chkdsk /f /r na dysku systemowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ja bym spróbowal postawić na nowo system i wtedy zobaczyć byś miał pewność ,że to wina sprzętu a nie oprogramowania

Zdjęcie z całego przebiegu memtest86.

 

Screen smart dysku z najnowszego HD Tune, opcja health.

Żeby było troszkę bardziej zagadkowo… Sysytem jest czysty, postawiony wczoraj w dodatku na nowym dysku twardym (wymieniany w lipcu)!

 

EDIT: Memtest zrobię dziś w nocy. Chkdsk nic nie wykrył (jak można było się spodziewać).

Tak dla pewności daj screena z HDTune tutaj masz dysk 73h przepracował a już totalny złom

 

http://forum.dobreprogramy.pl/wynik-z-hd-tune-czy-te-dyski-jeszcze-si%C4%99-nadaj%C4%85-do-pracy-t481087/

 

Kiedy występuje BSOD np. przy graniu przy przeglądaniu neta?

Tutaj screen z HDTune http://zapodaj.net/23dad899d1222.png.html

Dysk OK.

 

Masz robione OC czegoś?

 

Edit:

 

 

To najczęściej problem pamięci.

 

Zmniejsz jej FSB w biosie i sprawdz - ustaw 1333 lub mniej. Podnieś napięcie o 0.1 V

 

Sprawdź kompa na innym jednym module pamięci.

Nie, nic nie jest podkręcane. Używam jedynie unlockera czterech rdzeni (Asus Core Unlocker) wywoływanego podczas uruchamiania komputera (moduł płyty głównej). Mam jeszcze jedno pytanie. W innym komputerze RAM mam wsadzony do slotów 1 i 3, a w tym feralnym do 1 i 2. To ma jakieś znaczenie? To oczywiście komputery o zupełnie innej konfiguracji, ten z nieparzystymi slotami pracuje nawet na DDR2.

 

Zobacz co mówi instrukcja.

 

Z reguły parę modułów obsadzasz w jednokolorowych bankach.

Są jednokolorowe. Spróbuję jeszcze zrobić memtest i pogrzebać z FSB.

Skoro wymieniłeś kartę grafiki, to albo uszkodzone są pamięci - koniecznie zrób memtest - albo właśnie ta nowa karta. Różne płyty mają różne konfiguracje banków pamięci, więc powinno być ok. Możliwe też, że uszkodzony jest procesor, który intensywnie pracuje podczas gry i zamykania systemu.

Hej,

A spróbuj to wyłączyć. Może trafiłeś na egzemplarz procesora, w którym dodatkowe rdzenie są uszkodzone?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wynik memtest’u. http://zapodaj.net/64d10dfbd8745.jpg.html

 

Test OK.

 

Ale to co kolega napisał, może problem ma sam CPU/rdzeń lub jego kontroler pamięci? - zablokuj rdzeń i sprawdź i to co napisano - podnieś napięcie na pamięć.

 

Edit:

 

 

Rozumiem,że przed wymianą problem występował?

 

Najpierw system w ogóle nie wstawał. Podłączyłem dysk do drugiego komputera - tam to samo, więc go wymieniłem. Następnie pojawiał się BSoD 0x3B podłączyłem kartę graficzną do drugiego komputera - pojawiał się ten sam kod. No i teraz ten 0x50. Podnieść tylko napięcię, czy także zmienić FSB?