BSoD 0x50

Dzień dobry,

Recalibration Retries or Calibration Retry Count

parametr odpowiedzialny za ilość prób prawidłowego położenia głowicy. im mniej tym lepiej

 

U ciebie stan jest krytyczny i jest to prawdopodobna przyczyna Bsod… Dysk się sypie.

 

Ja pomyślałbym o skopiowaniu sobie najważniejszych danych na jakiś dysk zewnętrzny i kupnie nowego dysku.

 

 

Możliwe, że przyczyną był upadek? Laptop spadł z ponad jednego metra.

Nie działaj pochopnie. Dysk prawdopodobnie, coś jeszcze daje się we znaki? Np. Jakieś błędy graficzne? Muli laptop? Jaki system?  Jaki to laptop?

Jest problem z internetem. Tzn. tak jak już pisałem działa tylko w IE (miałem zamiar to rozwiązać formatem), myślałem też, że załatwi to kwestię BSoD’ów póki nie zobaczyłem tych kłopotów z dyskiem. System to Windows 7. Nie muli, błędów graficznych też nie zauważyłem. Laptop to Lenovo G570.

Wątpię… Sprawdź też pamięć RAM memtestem. Trzeba wykluczyć każdą inną rzecz.

W trybie awaryjnym BSoD się nie pojawia. Memtest dodam później.

Z tego co czytałem na stronie Ms to ten bluescreen może być wywoływany właśnie przez instalacje uszkodzonego sprzętu. Nie musi być to dysk ale może być też to RAM albo antywirus który coś źle robi i wywala takiego bluescreena. Najprawdopodobniej jest to uszkodzony dysk lub wolumin NTFS. Możesz spróbować formatu. Jak sformatujesz to zainstaluj HDTune i wtedy się okaże co się dzieje. 

 

EDIT

 

Rozwiązywanie uszkodzoną partycję NTFS:  Uruchom  polecenie chkdsk / f / r  do wykrywania i naprawy błędów na dysku. Należy ponownie uruchomić system przed rozpoczęciem skanowania dysku na partycji systemowej. Jeśli dysk twardy jest SCSI, sprawdź, czy  są problemy między kontroler SCSI a dyskiem. 

Memtest niczego nie wykrył. Kolejne spostrzeżenie wskazujące na dysk - laptop działa bez BSoD’a pół godziny, cały czas otwarta jedna strona, brak żadnych akcji. Po otwarciu innej nagle wyskoczył. Dałoby się podpiąć ten dysk do komputera stacjonarnego? W ramach testu?