BSOD 0xD1, Windows XP Pro SP2, System pracuje 5-10 minut po czym się resetuje i ciągle sprawdza system plików na dysku C:\ (FAT32)

Komputer jest 12 letnim składakiem, przeszedł dorobne modyfikacje by można było go używać do przeglądania poczty przez Firefox / Chrome z 256 MB RAM.

 

Błędy pojawiły się dzisiaj, w ciągu ostatnich dwóch tygodni dwa razy doszło do awarii sieci eneregtycznej, przez co nie było prądu i komputer musiał się wyłączyć z powodu braku zasilania.

 

Systemu  teraz nie da się uruchomić w trybie awaryjnym, po 10 minutach od wczytywania podstawowych bibliotek Windows jest Black Screen.

 

Jak normalnie system uruchamia się to zawsze dochodzi do sprawdzania spójności  partycji C:\ (FAT32 około 40 GB), jak się zakończy to mam monit „Zapraszamy” po czym system sam się resetuje i znów przy normalnym uruchomieniu sprawdza spójność partycji. Po przerwaniu sprawdzania w możliwym na to czasie można włączyć system i przeciętnie pracuje 5 minut po czym robi się taki sam restart jak na monicie „Zapraszamy” po pozwoleniu na sprawdzenie spójności plików.

 

Jedyne co zdążyłem sprawdzić to kości pamięci RAM, użyłem innych i na początku uruchamiałem system na 128 MB RAM (DDR2) jednak się resetował, potem zamontowałem 3 kości pamięci (po 128 MB) i system na ekranie uruchomieniowym wykazywał około 393216 KB wykrytej pamięci. Wtedy pracował 15 minut.

 

Blue Screen ukazuje się mniej / więcej do 6 uruchomienie i ma podobny kod:

 

post-264460-0-90004200-1414005921_thumb.

 

Wczoraj był zainstalowany nowy Firefox ESR 31, bo Chrome w wersji 26 twierdziło, że jest aktualne i nie pozwalało na logowanie na stronę np. librus (błąd certyfikatu).

 

System raczej wymaga reinstalacji / zmianny na nowszy lub jakiś z linii linux, a przynajmniej oczyszczenia z przestarzałych programów np. wtyczka Flash ver. 10, Adobe Reader 9, zbędny program do kamery, drukarki, stara wersja Java, Uszkodzony Chrome 26, stara Java, Avast 4.X.

Masz kartę sieciową Atheros? Napsiz model płyty głównej.