BSOD 3 razy w ciągu 2,5 godziny Acer Aspire 5253 Windows 7 64bit

Może zacznijmy od tego że dasz nam pliki minidump z C:/Windows/minidump do swobodnego sprawdzenia :slight_smile:

Pierwszy post masz przecież screena.

Zainstalowałem wczoraj wieczorem, teraz trzeba czekać na efekt. Powiadomię o efektach.

Witam,

 

Chciałbym zakończyć temat, niestety dziś kolejny BSOD się pojawił z tym samym błędem.

Zamieszczam screen z BSOD-em.

00f263d5d9cf.jpg

 

Proszę o pomoc.

 

Dodatkowo umieszczam screen z menedżera urządzeń:

3e592b0515d1.jpg

 

Instalowałem jakieś sterowniki a dwa punkty są z wykrzyknikiem.

Proponowałbym jeszcze update biosu.

http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers/3473;-;Aspire%205253

 

Pamiętaj robisz to na własną odpowiedzialność żeby później nie było. Pocieszę Cię, że kilkanaście lub kilkadziesiąt razy wgrywałem bios zawsze z powodzeniem ale ryzyko zawsze istnieje.

 

Co to za ryzyko? heh

 

Gdy próbuje przejść na sterowniki dla W7 64-bit pojawia sie: Service not available

Podkręcałeś tego laptopa ?

 

Uruchom  eventvwr   Sprawdź jakie programy, sterowniki itp. stwarzają problemy. 

 

Laptop nigdy nie był podkręcany, tak jak go kupiłem tak śmiga do tej pory. :slight_smile:

dobra uruchomiłem, ale nie wiem, co mam dokładnie sprawdzić…

jakąś instrukcję potrzebuję :slight_smile:

Oczywiście update biosu na podpiętym zasilaniu i baterii w laptopie jakby “zabrakło” prądu. Jedyne ryzyko minimalne, że coś pójdzie nie tak w czasie updatu no jak ju z napisałem ryzyko minimalne ale jakby coś takiego się zdarzyło to laptop praktycznie na śmietnik. Może jakiś błąd na stronie u mnie noirmalnie się wszystko otwiera ale interesuje Cię zadładka BIOS więc nic nie musisz wybierać żadnego systemu z listy.

Zrobione aktualizacja BIOS powiodła się.

 

Czyli pozostaje czekać na rezultaty?

Dokładnie poczekaj na rezultaty. Jak dalej bsody proponuje wgrać system na nowo.

Sprawdź w zdarzeniach administracyjnych, informacje krytyczne oraz ich opis. Będzie łatwiej wyszukać aplikacje które powodują BSOD.

Czy o ten punkt co widać na zdjęciach critical?

ba01f59c72aa.jpg

Tak, sprawdź  ostatnie zdarzenia (krytyczne oraz błędy) z dni w których miałeś BSOD. W zakładce Custom Views powinieneś mieć zakładkę “Zdarzenia Administracyjne” tam ich szukaj.

Dobra zamieszczam sporo zdjęć z tych błędów. Czy możesz mi pomóc wywnioskować, co jest powodem BSOD? Zamieszczam listę błędów z całych dni,w których miałem BSOD. 

615fcb133240.jpg

 

b8f281fb7bad.jpg

 

f1d2dbd2f85c.jpg

 

91addcc0ab1d.jpg

 

d7136b2b1282.jpg

Jeśli będziesz potrzebował szczegółów jakiegoś błędu to napisz mi który potrzeba :slight_smile:

Zapytam jeszcze, czy używasz Avast antyvirus ?

 

Z tego co widzę na tych zrzutach to istnieje jakiś problem z kompatybilnością sterowników Acer z systemem. Próbowałeś aktualizacji programów od Acera ? Jeżeli tak, to weź je usuń i sprawdź czy nadal będziesz doświadczał BSOD.

Tak używam Avasta.

Nie przypominam sobie żebym coś aktualizował od Acera. 

W dodań/usuń programy mam od Acera pare programów z datą instalacji w 2011 roku. 

Sprawdź na stronie Acera czy są nowsze wersje tych programów, aplikacja Acer Updater musi zostać zaktualizowana . Druga rzecz, masz problem z BIOSEM na jednym zrzucie ekranu jest informacja abyś sprawdził czy producent nie wydał nowego BIOSU. Sprawdź też w zdarzeniach administracyjnych zdarzenie krytyczne Kernel-Power event ID 41 zakładka Details.  Zobacz czy odnosi się tam do jakiegoś specyficznego problemu. Napisz też czy nadal masz BSOD, bo to mogło być spowodowane np. przegrzaniem, kilka ostatnich dni było dość ciepłych i laptop mógł osiągnąć temperaturę której powiedział dość.

Hej,

A próbowałeś odinstalować Avasta? Może to on powoduje problem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie, zapomniałem napisać i kolega mnie uprzedził. Odinstaluj Avast bo to może być główny problem. Zainstaluj sobie jakiś inny darmowy lub jakąś wersję 30 dniową płatnego stabilnego antywirusa żeby wyeliminować jeden problem.