BSOD-atapi.sys-przy instalacji XP SP2

Witam. Kumpel ma problem przy instalacji windowsa, czasami wyskakuje przy instalowaniu już windowsa a nieraz przy kopiowaniu plików.

c77e77ae1505af78m.jpg

Próbowałeś na innej płycie/napędzie ?

Co do płyty to chyba tak(nie wiem bo to kumpel ma problema, więc nie wiem dokładnie co on tam kombinował ja mu pare wskazówek dałem i nie działały) co do napędu to nie.

Dzisiaj pobróbujemy zapewne, czytałem też że mogą być bad sektory na dysku i to dlatego ale to musiałby mieć większość dysku bo próbowaliśmy na innej partycji i też nie poszło.

Zainstaluj program HD Tune i daj screena z zakładki Error Scan i Health.

Olcia ,

…więc można to sprawdzić tylko podpinać dysk pod innego kompa(jako slave)…

Próbowałem wczoraj, ale otworzyłem pudełko dysku w którym przyniósł kumpel(padało) i odrazu to posprawdzane…

Inne gniazda :frowning: A tutaj w miarę po bliższych znajomych chyba nikt nie ma takiego.

Mogłoby być CHKDSK ? Ściągnąłem z internetu jakąś płytke do odzyskiwania Norton Ghosta nie ma co prawda żadnego punktu przywracania ale jest tam narzędzie CHKDSK i nie wiem czy to jest to samo co robi HD Tune ale może warto próbować ? Dodam że dysk 640GB jedna partycji 400GB więc okrutnie długo by to robiło.

Napęd zmiany też odpada jak wyżej gniazda inne ;/ Ide dzisiaj do niego z inną płytką windowsa i tym Norton Ghostem, nie wiem dokładnie o której, lecz prosiłbym o jak najsszybszą odpowiedź czy ten CHKDSK z płyty bootowlanej Nortona coś da czy tylko czas stracimy??

Bolo92 , myślę, że warto to zrobić.

I tak przyszedłem do kumpla i chciałem to zrobić, ale powiedział że daje jutro na gwaranacje i żebym mu napisał co się dzieje to napisałem i jutro jego Tata zawiezie.

Mimo wszystko dzięki wszystkim za pomoc.