BSoD - atikmpag.sys

Witam. Mam problem ze swoim laptopem. Podczas grania wyskakuje BSoD z błędem atikmpag.sys. Instalowałem praktycznie każdą wersję sterownika metodą: odinstaluj stare, tryb awaryjny i usunięcie plików za pomocą Driver Sweeper, instalcja nowych. Zawsze wyskakiwał ten sam błąd. Temperatury sprawdzałem w speedfanie - około 50-55C przy obicążeniu. Co ciekawe ten błąd wyskakuje, tylko przy podpiętym zasilaczu. Gry działają bez problemu “na baterii”, gdy tylko dam zasilacz to po kilkanstu sekundach bsod lub czarny ekran w tle dzwięki z gry i zaraz potem bsod. Zasilacz sprawdzany na innym laptopie - zero błędów. To jeszcze nie koniec mojego problemu ponieważ teraz laptop w ogóle nie działa na baterii. Gdy tylko odepnę zasilacz, to od razu następuję wyłączenie. Stan baterii pokazuje cały czas 100%. Wydaję mi się, że bateria jest już stara laptop ma już 3 lata. Chciałbym otrzymać jakąś poradę, czy da się jakoś usunąć problem bez konieczności wizyty w serwisie?

Lenovo Y730

Intel Core 2 Duo P8600 2.4GHz

Ati Mobility Radeon HD3650 512mb

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: 85350008

BCP2: 8F8114DA

BCP3: 00000000

BCP4: 00000002

OS Version: 6_0_6002

Service Pack: 2_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\Mini121611-01.dmp

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\WER-154300-0.sysdata.xml

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\WER8055.tmp.version.txt

Jonhy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Po wymianie baterii. Blue Screen pokazuje się na “zasilaniu” jak i “na baterii”. Cały czas ten sam komunikat:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: 851BB510

BCP2: 91C144DA

BCP3: 00000000

BCP4: 00000002

OS Version: 6_0_6002

Service Pack: 2_0

Product: 768_1

PS. BSoD występuję tylko gdy włączę rozgrywkę. Chodzi mi o to, że gdy jestem w menu jakiejkolwiek gry, to nic sie nie dzieje. Raz się zdarzyło, że zamiast BSoD włączył się tryb uśpienia i po zalogowaniu widniał komunikat to nieoczekiwanym wyłaczeniu sterownika ekranu (lub coś w ten deseń). Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam.

Dodane 29.12.2011 (Cz) 16:36

Z góry przepraszam za dwie wiadomości pod rząd.

Zrobiłem formata gdyż na stronie Lenovo jest inna wersja sterowników do karty graficznej na windowsa 7 (nowsza ich wersja). Wcześniej na viście próbowałem sterowników (tak jak pisałem w 1 poście) ze strony lenovo jak i ati. Teraz zamiast błędu atikmpag.sys wyskakuje BSoD z błędem atikmdag.sys. Znów wywala tylko podczas grania. Zwykle po 1-2min od włączenia. Teraz nie ma zależności czy mam podłączony zasilacz czy nie. Przed instalacją nowych sterowników usuwam stare, a także włączam driver sweeper w celu usunięcia resztek. Teoretycznie ten porgram powinien usunąć wszystkie pliki. Jednak okazuje się, że nie da się usunąć, kilku plików z rejestru - także w trybie awaryjnym. Chodzi o takie pliki:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\DRIVERS\atikmdag.sys

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\DRIVERS\ati2erec.dll

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\atiadlxx.dll

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\atibtmon.exe

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\ATIDEMGX.dll

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\atieclxx.exe

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\atiesrxx.exe

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\atiicdxx.dat

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\atimuixx.dll

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\ATIODCLI.exe

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\PnpLockdownFiles%SystemPath%\system32\ATIODE.exe

Według mojej teorii pliki te są ze starej wersji sterowników i poprzez brak możliwości usunięcia “gryzą się” z resztą plików (z nowszej wersji sterowników).

Tutaj jeszcze opis problemu po restarcie:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.2

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 116

BCP1: 854CA510

BCP2: 92E331D6

BCP3: 00000000

BCP4: 00000002

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1